Obrali Hořice o všechny body

Fotbal 1 HOŘICE – V pátek odpoledne zajížděla fotbalová přípravka Robous k dohrávce prvního jarního kola do Hořic. Hřiště na Gothardě bylo perfektně připravené a vše mohlo úderem 17- té hodiny začít. Na vedoucí branku Hořic 1:0 reaguje Kuba Stehlík 1:1. Domácí jsou ale lepším týmem, dobře kombinují a zaslouženě jdou opět do vedení 2:1. Do konce poločasulikviduje gólman Robous Jan „Hanis“ Čech ještě dvě nebezpečné střely a „snajpr“ Šimon Kropáček nastřeluje pouze gólmana.

Druhý poločas začíná chybou obrany a gólman je bezmocný 3:1. Pak si ale Robousy vytváří stále větší tlak a Šimon Kropáček snižuje 2:3. Hořice jsou pod neustálým stupňujícím se tlakem. I když se snaží i s přispěním „správného“ domácího sudího, který dělá co může – Hořicím to nepomůže. Na 3:3 vyrovnává Kuba Stehlík, po rohovém kopu strhává vedení na stranu Robous obránce Tomáš Drahoňovský 3:4. To ještě ale není vše. Opět Kuba Stehlík navyšuje na 3:5 a perfektní křížná střela Šimona Kropáčka dovršuje obrat 3:6 a vesnička obírá město o všechny body.

Hořice – Robousy 3:6 (2:1) Góly Robous: Stehlík 3, Kropáček 2, Drahoňovský 1.

Gólman Čech odmítl prohru – Robousy opět otočily zápas.

V sobotu přijely na hřiště Robous týmy Sobotky, Kopidlna a Libáně. V druhém jarním kole musely v Robousích dvakrát rozhodovat pokutové kopy. Prvním soupeřem domácí přípravky bylo sedmé Kopidlno. Domácí přípravka začala špatně jako včera. Kopidlno jde do vedení 0:1. Dále hosté zahrávají přímý kop, při kterém se před domácím gólmanem rozestoupila zeď a Kopidlno vede 0:2. Tak končí první poločas. Trápení Robous pokračuje a přesná střela do šibenice posouvá hosty do třígólového vedení 0:3. Do konce zápasu zbývá 10 minut a jiskřičku naděje vykřesává Šíma Kropáček, který doslova přetlačil gólmana a snižuje na 1:3. Vzápětí se prosazuje ještě jednou 2:3 a vyrovnání zařizuje Kuba Stehlík 3:3. V základní hrací době se už nic nestalo a o vítězi musí rozhodnout penalty. Kopidlno první proměňuje 0:1. Za domácí vyrovnává Kuba Stehlík, když svou střelu umístil přesně k levé tyči 1:1. Kopidlno netrefuje zařízení a za Robousy se nechal vychytat Šíma Kropáček. Třetí pokus kryje gólman Jan“Hanis“Čech a Jakub Dušek prostřeluje hostujícího gólmana 2:1 pro Robousy. Čtvrtou střelu hostí opět vytěsňuje mimo své tři tyče gólman Čech a sám střílí rozhodující gól 3:1. Poslední série se kope už jen z povinnosti. Kopidlno snižuje na 3:2 a vše uzavírá Matěj Hýna 4:2. Robousy opět otočily zápas a berou další dva body.

Robousy – Kopidlno 4:3 pp (0:2) Góly Robous: Kropáček 2, Stehlík 1, rozhodující penalta Čech.

„Bomber“ Kuba Stehlík rozstřílel Libáň.

Konečně zápas bez nervů. V tabulce šestou Libáň načal už v první minutě Kuba Stehlík 1:0. O dvě minuty později tentýž hráč doráží střelu Šimona Kropáčka 2:0. Hattrick uzavírá o pár chvil později a čtvrtý zářez přidává hlavou. Stav zápasu Kuba Stehlík : Libáň 4:0. Na poločasových 5:0 se krásně trefuje ze střední vzdálenosti Michal Hanuš. Do druhého poločasu nastupují Robousy s nejmenším útočným duem „BB“ Dan Bouchal a Vojta Kazda. Robousy už tak nebrání a nechávají hrát i soupeře, který postupně snižuje na 5:3. Pak opět nastupuje „bomber“Kuba Stehlík a přidává další dvě branky 7:3. Poslední hřebíček Libáni na cestu zatlouká Šima Kropáček 8:3. Trenér Kuba Vích prostřídal všechny hráče včetně dnes jediné dívky na soupisce Robous Terky Holcové, kterou ještě před týdnem zdobily berle!

Robousy – Libáň 8:3 (5:0) Góly Robous: Stehlík 6, Hanuš 1, Kropáček 1.

Robousy si stále drží šanci umístit se na pomyslné bedně. Hodně napoví příští víkend, kdy přípravka Robous zajíždí na hřiště favorita do Chomutic.

Další sobotní výsledky z Robous: Sobotka – Libáň 4:5 pp (3:1), Sobotka – Kopidlno 1:4 (1:3)