Na silnici od Butovsi na Kovač sjel do příkopu

titulka KOVAČ  /  Jičínsko   –   V neděli 8. dubna krátce před jednou hodinou ranní došlo na silnici III. třídy v Kovači k dopravní nehodě. Čtyřiatřicetiletý řidič osobního auta  Škoda Citigo jel ve směru od Butovse na Kovač.  Při průjezdu pravotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost  jízdy, kdy přejel  do protisměru a pak sjel do příkopu. Tam narazil do betonové odtokové roury, která auto  odhodila na betonový sloupek oplocení. Přitom se vůz převrátil na střechu a zasáhl plastový elektrický rozvaděč. Pak se  vůz přetočil zpátky na kola. Při dopravní nehodě utrpěl řidič lehké zranění, které si vyžádalo převoz do Oblastní nemocnice v Jičíně.  Požití alkoholu u něj  na místě vyloučila dechová zkouška. Třiadvacetiletá spolujezdkyně na předním sedadle naštěstí neutrpěla žádné zranění. Celková škoda se  předběžně odhaduje  70 tisíc korun.

Vandal  v  Jičíně vrypy „ozdobil“ BMW

JIČÍN –  V  sobotu 7. dubna přijali policisté obvodního oddělení v Jičíně oznámení o možném vandalství, kterého se měl neznámý pachatel dopustit v přesně nezjištěné době od středy 4. dubna. Ten měl v ulici Ruská u zaparkovaného BMW 525D XDRIVE vrypy poškodit kapotu, střechu a v neposlední řadě i čelní sklo. Celková škoda  se  předběžně odhaduje na minimálně 40 tisíc korun.  Pachatel může zůstat až  rok  za  mřížemi.

Nechtěl zmrzlinu, šel po penězích

KBELNICE  –  V sobotu 7. dubna v přesně nezjištěné večerní době měl do zmrzlinového stánku ve Kbelnici zavítat  neznámý zloděj.   Překonal  zámek u  vstupních dveří, vnikl dovnitř a ukradl  tam peníze. Celková škoda se  předběžně odhaduje na zhruba  7 tisíc korun. Zloději hrozí až dva roky ve vězení.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *