Odolávat horku můžete i v Dolánkách u Turnova

dolanky-1 ČESKÝ RÁJ / Dolánky u Turnova –  Nové turnovské koupaliště, které se postupně dokončuje v Maškově zahradě,  osvěží návštěvníky poprvé v příštím roce. V Jizeře se však můžete zchladit, i přes nízký stav vody. „V přírodním a rekreačním areálu v Dolánkách je brouzdaliště pro děti, mobilní toalety, zcela nové hřiště, můžete se tam projít po jezu i vykoupat v řece. Areál také můžete využít jako cíl své cesty i  jako východisko k cyklovýletu po Greenway, zastávku na cestě k Zrcadlové koze, Ábelovu mlýnu či Dlaskovu statku. Ani projížďka na kolečkových bruslích podél náhonu Jizery i dále na Loužek není problémem,“ zve turnovský starosta Tomáš Hocke. Připomíná, že v meandru Jizery pod zámkem Hruby Rohozec jsou hřiště pro plážový i klasický volejbal a díky kamennému zpevnění břehů je možné tam pohodlně vstoupit do řeky.

Dům přírody i nová posezení

Druhý dolánecký břeh Jizery také nezůstává pozadu. Ve spolupráci s firmou Sundisk vznikly v dolanky-2 prostoru parkoviště nové toalety, více se začínají sekat břehové porosty i louky mezi samotným parkovištěm a jezem. V prostoru okolo roubeného špýcharu vznikají ve spolupráci Sundisku a Muzea Českého ráje nová posezení, model roubené studny, zvoničky či včelínů. Bývalá  dolánecká škola se mění v nové ekocentrum „Dům přírody Českého ráje“. „Nositelem projektu je Ekocentrum Oldřichov v Hájích,“ dodává turnovský starosta.

V Turnově a okolí se už těší na nové koupaliště v Maškově zahradě

„I pro vyznavače veřejných koupališť se rovněž blýská na lepší časy. V příští sezóně 2016 je přivítá zbrusu nové koupaliště v Maškově zahradě. Objekt šaten a občerstvení je již v hrubé stavbě, jáma pro bazén vyhloubena, železobetonový objekt strojovny dokončený. V rámci kontrolních dnů se ladí nastavení vodních atrakcí, detaily nerezového bazénu a spousta dalších drobností,“ upozorňuje Tomáš Hocke. Ve výsledku se tedy mohou všichni těšit na velký rekreační bazén s integrovanými (4 x 25 metrů) plaveckými drahami, chrliči vody, sítí zavěšenou nad hladinou, vodní číši, masážní lůžka i umělou jeskyní. Z atrakcí pak na superrychlou skluzavku Kamikatze, tobogán s prosvětlenými efekty, velkou třídráhovou skluzavku a malou třídráhovou skluzavku s proměnným profilem. Pro nejmenší návštěvníky tam bude i kaskáda brouzdališť.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *