Online výuka v Jičíně je vodítkem pro domácí vyučování

dite-deti-1 JIČÍN  –  Výuka online  na  www.vyuka.mujicin.cz  nenahrazuje současnou práci učitele s žáky.  Má  poskytovat vodítko pro žáky, studenty i jejich rodiče, kterým kurzy zároveň vysvětlují, jakým způsobem látku vykládat. V matematice vychází z tzv. Khanovy školy. Může posloužit i jako inspirace pro učitele vzájemně. Máte-li jakékoliv dotazy, napište na e-mailovou adresu  vyuka@mujicin.cz  nebo přes f acebookovou stránku Jičín – výuka online. Online výuka se soustředí na tři předměty: český jazyk, anglický jazyk a matematika.

Webové stránky jsou spuštěny v prvotní verzi, budou průběžně upravovány a budou do nich přidávány nové odkazy a obsah. Výuka se uskutečňuje  formou textového výkladu, online testů nebo vzdělávacích videí.

Pro domácí výuku matematiky doporučujeme Khanovu školu. Je to ucelený funkční systém, ve kterém je obsažena výuka matematiky od první třídy až po střední školu. Pro ulehčení jsme připravili návod pro učitele a pro rodiče. Pro práci je aplikace velmi jednoduchá. Odkazy vybírali učitelé ze všech jičínských škol ve spolupráci.

„Nacházíme se v situaci, v jaké nikdo z nás ještě nebyl. Mezi velké starosti nás všech patří i překlenutí dlouhé doby, kdy neprobíhá výuka ve školách. Nikdo netušíme, jak dlouhé toto období bude. V současné době lze najít na internetu tisíce různých odkazů pro online výuku. Toto množství však situaci neulehčuje, ba právě naopak. Z tohoto důvodu jsem inicioval  jednání se všemi řediteli základních škol, abychom se domluvili na spolupráci, která vyústí ve společnou stránku určenou všem rodičům, tak aby měli k dispozici zdroj online výuky, jejíž obsah bude ověřen a doporučen učiteli jičínských škol. Přál bych si, aby tato stránka inspirovala i v době, kdy budou děti opět chodit do školy,“ uvedl místostarosta Mgr. Petr Hamáček.

(jj a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *