Opilá matka převrátila kočárek i s dítětem

Opilost NOVÁ PAKA – Matka k pohledání se vyklubala z čtyřiatřicetileté ženy z Nové Paky, která v pondělí 10. února odpoledne převrátila v Pražské ulici kočárek se svým dítětem. Byla totiž silně opilá. Několikrát upadla na silnici, přitom s sebou strhla kočárek, o který se opírala. Její počínání nebylo lhostejné jedné z kolemjdoucích žen, která jí ochotně nabídla pomoc. Ta ji ale  odmítla s tím, že je v naprosté pohodě a nic nepotřebuje. S takovou odpovědí se naštěstí žena nespokojila a obrátila se na policii. Hlídka, která vyjela na místo, vyzvala matku k provedení dechové zkoušky. Tu  ovšem žena nebyla schopna vzhledem ke své opilosti zvládnout. Navíc se chovala velmi agresivně, odmítla uvést kontakt na otce dítěte a s policisty nespolupracovala. Z tohoto důvodu nezbylo mužům zákona nic jiného, než dítě, které bylo naštěstí v pořádku, předat prostřednictvím sociálních pracovnic otci a matku převézt do protialkoholní záchytné stanice do Hradce Králové, kde zůstala do vystřízlivění.

 Krádež jízdního kola

HOŘICE – V pondělí 10. února odpoledne vnikl neznámý pachatel do objektu jedné z firem v Hořicích na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde odcizil nezajištěné jízdní kolo s bateriovým pohonem. Majitel vyčíslil škodu na téměř 17 tisíc korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Sprejer se oranžově zvěčnil, kde se dalo

SOBOTKA – Sobotečtí policisté pátrají po neznámém vandalovi, který v noci na neděli 9. února řádil v Sobotce v městském parku.  Oranžovou barvou posprejoval zděnou skulpturu a dřevěné lavičky. Dále na Malém náměstí postříkal fasádu jednoho z domů a v Jičínské ulici pak vyobrazil na budově zdravotního střediska „smajlíka“ a další ornamenty. Nakonec se pustil i do fasády sokolovny, kde rovněž oranžovou barvou vytvořil nápis „FUCK!“. Celková škoda, kterou svým jednáním způsobil, byla vyčíslena na 11 tisíc korun.  Čekají ho až  dva roky vězení.

Psa nepřelstili

JIČÍN – Rušnou páteční noc měli jičínští policisté, kteří krátce po třetí hodině ranní vyšetřovali vloupání do novinového stánku v Revoluční ulici. Pachatelům se sice podařilo i s lupem utéct, ale ne daleko. Schovali se do vozidla Fiat Ducato, které měli zaparkované v Tyršově ulici. I když si mysleli, že mají vyhráno, opak byl pravdou. Po jejich stopách se vydal psovod se služebním psem, který je po chvilce u vozu vyštěkal. Mladší z mužů ležel na sedadlech a dělal, že spí. Nejdříve nechápal, proč má z vozu vystoupit a už vůbec se mu nechtělo otevřít dveře od nákladového prostoru. Když ale viděl „smějícího“ se psa, už neodporoval a vůz opustil. Neustále se ale vymlouval, že auto není jeho, ale kamaráda, který je na návštěvě u své známé, a že zadní dveře nejdou otevřít. Nakonec je s pomocí policistů otevřel. Jaké bylo překvapení, když uvnitř našli jeho parťáka a pytel plný cigaret. Pochopitelně těch, které zmizely ze stánku. Jednalo se o 500 krabiček cigaret různých značek, dvě balení tabáku, cigaretové filtry a další zboží v celkové hodnotě 39.469 korun. Oba muži ve věku 36 a 41 let poté skončili s pouty na rukou na policejní služebně, kde si ve zkráceném přípravném řízení vyslechli podezření z přečinu krádeže, za což jim hrozí až dva roky vězení. Nutno zdůraznit, že to nebyla jejich první krádež, ale že již v minulosti byli za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzeni.

nprap. Hana Klečalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *