Orientační běžci sbírali medaile i v zimě

2018_roza-zodm JIČÍN  –  Zima sice pro většinu orientačních běžců znamená období závodního klidu a soustředěného tréninku, neplatí to ale pro všechny. Jičínská dorostenka Rozálie Kuchařová se stala dvojnásobnou mistryní České republiky v lyžařském orientačním běhu a to na krátké trati a ve sprintu. Michal Drobník byl na MČR na krátké trati třetí. Oba se tak nominovali na Mistrovství Evropy v lyžařském OB, které se konalo začátkem února v Bulharsku. Michal Drobník zajel všechny tři své závody kolem slušného 30. místa, Rozálie Kuchařová se vždycky vešla do TOP 15 a se štafetou skončila na 5. místě.

Krátce před ME stihla Kuchařová ještě reprezentovat Královéhradecký kraj na Zimní olympiádě dětí a mládeže. Na krátké trati i ve sprintu dojela na druhém místě. Už v klasickém orientačním běhu, ale na netradičním místě – v Portugalsku v blízkosti města Porto, vybojoval v polovině února jičínský veterán Jaroslav Havlík celkové vítězství ve čtyřetapovém závodě. V kategorii M80 porazil například i loňského mistra světa Pao Bengtssona.

Oddíl Sportcentrum Jičín finišuje  v  přípravách  na  závodní víkend 14. a 15. dubna. V sobotu se uskuteční  závod Východočeského poháru ve Vojicích, v neděli pak divácky velice atraktivní závod ve sprintu – Manufaktura Český pohár a World Ranking Event Innov8 Cup  s centrem u zimního stadionu v Jičíně.

Informace o trénincích a závodech najdou zájemci na www.scjicin.cz

(ven)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *