Orientační běžci zahajují sezónu a jsou po zimě vidět

sportovci-jicin-2017 JIČÍN  –  Registrace  do  oddílů orientačního běhu skončila. Sportcentrum Jičín nyní se svými 126 členy patří mezi největší kluby v České republice. Polovinu členů tvoří mládež a v ní vynikají především Rozálie Kuchařová (patří do širší reprezentace v OB na horském kole i v lyžařském OB, v něm si navíc letos vybojovala účast na ME dorostu), Matěj Tuma (v širší reprezentaci MTBO), Anna Kochová a Barbora Matějková (obě ve výběru dorostu v OB). Mezi dospělými patří k oporám lyžařské orienťácké reprezentace jičínský Michal Drobník. „Tradiční Jarní pohár jičínského sportcentra  byl letos komornější, přesto všechny čtyři tréninkové závody sestávající ze sprintu v Jičíně, klasické trati u Maršova, zkrácené trati u Soběrazi a závodu u Studence absolvovala necelá stovka závodníků, kteří po zimě oprášili zkušenosti práce s mapou a pohybu v lese,“ zrekapitulovala Vendula Křížová. Orientační běh byl po zimě hodně vidět i na vyhlášení sportovců města Jičína. Ve svých kategoriích byli ocenění Jaroslav Havlík (2. místo), Anna Kochová (4. místo), Rozálie Kuchařová (5. místo) a Dana Šafka Brožková (7. místo). První závod Východočeského poháru žactva se koná 19. března  v Újezdu u Přelouče.