Orientační test na drogy byl u řidiče pozitivní

viewimage_31 NOVÁ PAKA  –  V pondělí 18. září dopoledne kontrolovala policejní hlídka devatenáctiletého řidiče, který projížděl s  Citroënem Saxo Nádražní ulicí  v Nové Pace. Policisty na první  pohled   upoutalo rozbité  zadní okno vozu. Provedený orientační test na drogy  u  mladíka za volantem odhalil užití omamných a psychotropních látek, konkrétně marihuany a pervitinu. Řidič své provinění přiznal, ale lékařské vyšetření odmítl.  Teď mu hrozí několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel a vysoká peněžitá pokuta.

V souvislosti s tímto případem policisté v okrese Jičín od počátku letošního roku evidují už 54 případů obdobného jednání, kdy se řidiči dopustili jízdy pod vlivem drog. V dalších 42 případech se provinilci dopustili trestného činu, a to konkrétně přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za takové jednání hříšníkům hrozí až tři roky za mřížemi.

Na základě uvedených čísel se v současné době policisté okresu Jičín na tuto vážnou dopravní problematiku cíleně zaměřují při denních i nočních silničních kontrolách a zároveň upozorňují řidiče na to, že budou pokračovat dál,  a to jak při běžném výkonu služby, tak  i  při plánovaných dopravně bezpečnostních akcích.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *