Osobní auto se v Nové Pace po smyku srazilo s autobusem

titulka NOVÁ PAKA –   V Partyzánské ulici v Nové Pace se stala dopravní nehoda se zraněním. Čtyřicetiletý řidič  VW Polo jel  od  Heřmanic do centra.  Při průjezdu levotočivou zatáčkou na namrzlé a zasněžené silnici zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a  dostal smyk,  ten už  nevyrovnal a  přejel do protisměru.  Tam  pravým bokem narazil do levé přední části linkového autobusu SOR,  který jel  od centra Nové Paky. Při dopravní nehodě utrpěl řidič osobního auta zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice k lékařskému vyšetření. Ke zranění jiných osob na místě naštěstí nedošlo. Vliv alkoholu u obou  řidičů vyloučila  dechová zkouška. Celková škoda jse  předběžně odhaduje na  230 tisíc korun.

Opilý muž odjel z baru autem

NOVÁ PAKA   –   V neděli časně  ráno  kontrolovala policejní  hlídka v Havlově ulici  v Nové Pace šestadvacetiletého řidiče  Škody  Rapid.  Ten údajně  po návštěvě  jednoho z místních  barů  a konzumaci alkoholu  sedl za volant.  Muž se následně na výzvu dobrovolně podrobil dechovým zkouškám, které u něho prokázaly pozitivní hodnoty 1,63 a 1,49 promile alkoholu v dechu. Policisté mu proto na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Muži teď hrozí až roční pobyt ve vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Terčem útoků se stala  Dacia a Škoda

JIČÍNSKO   –  Policisté  pracují na objasnění dvou případů vloupání do zaparkovaných aut  v okrese Jičín, ke kterým mělo dojít během pátku  4. ledna.

K prvnímu případu vyjížděli policisté do Holína,  kde si měl provinilec vyhlédnout zaparkované auto  Dacia Dokker.  Po rozbití předního okénka měl z vozu ukrást  dámskou kabelku s mobilním telefonem a peněženkou, ve které byly  mj.  osobní doklady a platební karty. Předběžná škoda se  zatím odhaduje  na  částku kolem 3 tisíc korun.

Druhý případ se stal  v Milovicích, kde se zloděj zajímal  o zaparkovanou  Škodu Octavia.  Rozbil okno  a odnesl si  prošívaný kabát, sportovní koženkovou tašku a dámskou kabelku. U vozu pak propíchl jednu z pneumatik.   Celková škoda se   předběžně  odhaduje  na více než 27 tisíc korun.

Pachatelům hrozí až dvouleté vězení.

Policisté v souvislosti s výše uvedenými případy opětovně preventivně radí:

* Nenechávejte v autě  žádné cenné věci (elektroniku, nářadí, kola apod.), peněženky, peníze, doklady. Stejně tak drahé oblečení či drahá hračka může zloděje zlákat.

* Nenechávejte  v autě  technický průkaz ani náhradní klíče.  Jejich ponechání ve voze vám může jednak přidělat problémy při likvidaci pojistné události u pojišťovny, ale především pachatel, který si  chtěl původně „pouze“  přivlastnit  autorádio nebo jiné předměty v autě uložené, se může nakonec rozhodnout ukrást  celé auto.  Navíc mu tak usnadňujete i další legalizaci vozu.

* Přemýšlejte o tom, kde své auto  parkujete. Tmavá zákoutí a odlehlá místa zajišťují pachateli naprosto nerušený klid pro „práci“.

* Věnujte pozornost základnímu zabezpečení svého vozu,  zvažte i „nadstandardní“ zabezpečení  jako jsou   dodatečně montovaná elektronická nebo  mechanická zabezpečovací zařízení nebo vyhledávací a monitorovací systémy.

* Pokud už  v autě  zabezpečovací zařízení máte, používejte jej.

* Nenechávejte své auto  bez dozoru odemčené.

* Nikomu nesvěřujte klíče od auta.

nprap. Aleš Brendl, 7. ledna 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *