Po napínavém souboji se radovaly jičínské basketbalistky

titulka JIČÍN  —   V termínu  7. a  8.  září pořádal oddíl  BSK TJ  Jičín tradiční turnaj Memoriál Karolíny Dlouhé. Tentokrát  byl  určený  třem   věkovým  kategoriím a to starší žákyně U15, starší minižákyně U13 a nejmladší kategorii přípravek.  Dívky U15 si zahrály větší dvoudenní turnaj  a my jsme mohli vidět  jejich basketbalové výkony ve velké hale sportovního areálu. Po napínavém finálovém souboji se z celkové výhry radovala domácí děvčata BSK Continental TJ Jičín a opravdu až prodloužení rozhodlo o druhém místě pro KP Brno. Celkově třetí byly dívky ze Sokola Nusle, na čtvrtém místě Sluneta Ústí nad Labem a páté místo BK Pastelka Mladá Boleslav.

Nejužitečnější hráčky svých družstev:  Hlaváčková Bára (Jičín),  Medáková Kateřina (Brno), Nenadálová Anežka (Nusle), Hnízdilová Barbora (Ústí n. Lab.), Kubicová Petra (Mladá Boleslav)

kategorie u15:
1. místo BSK Continental TJ Jičín
2. místo KP Brno
3. místo Sokol Nusle
4. místo Sluneta Ústí nad Labem
5. místo Basket Paskelka MB

Souběžně s turnajem U15 se  v sobotu v malé tělocvičně sportovního areálu uskutečnil turnaj basketbalových přípravek BSK TJ Jičín a TJ Turnov. Děti se promíchaly do tří družstev a vzájemně si proti sobě zahrály basketbalová utkání. Nebyl vůbec důležitý výsledek, ale hlavně radost z basketbalu a sbírání zkušeností z palubovky před nadcházející sezónou 2019/20.

V neděli pak patřila malá tělocvična kategorii u13 a jejich turnaji. Suverénním výkonem se blýskli kluci ze Sokola Nová Paka, když přehráli oba týmy soupeřek a turnaj U13 tak ovládli. Druhé místo vybojovala domácí děvčata BSK TJ Jičín výhrou nad družstvem Basket Pastelka MB.

Nejužitečnější hráči svého družstava:  Michal Brumlich (Nová Paka), Tereza Řeháčková (Jičín), Bára Strnadová (Mladá Boleslav)

kategorie u13:
1. místo Sokol Nová Paka
2. místo BSK Continental TJ Jičín
3. místo Basket Paskelka MB

Fotografie z turnaje je možné shlédnout na webu www.basketjicin.cz  ve  fotogaleriích jednotlivých týmů.

(autor i foto –  BSK)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *