Podruhé zlatí z Mistrovství ČR v družstvech!

vitezove Kokonín / Vesec  / Jičín –  Druhý rok po sobě přivezli jičínští orientační bikeři (MTBO) titul mistrů republiky ze štafetových závodů družstev. V libereckém sportovním areálu Vesec jej vybojovali Matěj Tuma, Jaroslav Tuma, Vojtěch Stránský, Vendula Musilová a hostující Ewa Haltof. Víkend nabitý hned třemi individuálními (long, sprint, middle) a jedním štafetovým závodem také rozhodl o konečném pořadí v Českém poháru MTBO 2020. V kategorii M20 se vítězem stal Matěj Tuma. V elitní kategorii žen (W21E) měl Jičín hned dvě zástupkyně na stupních vítězů – druhá skončila Markéta Drobníková, třetí Vendula Musilová. Mezi muži (M21E) pak Vojtěch Stránský vybojoval skvělé druhé místo.

Finálový víkend Českého poháru MTBO se uskutečnil v technicky náročném terénu Jizerských hor, v okolí osady Milíře mezi Jabloncem nad Nisou a Libercem. Těžké tratě, kamenité a kořenité sjezdy i výjezdy ještě podpořilo (pod)zimní počasí. A možná právě proto se dařilo i jičínským:

LONG (dlouhá trať) – Vendula Musilová, 3. místo (W21E)

SPRINT – Matěj Tuma, 1. místo (M20); Vojtěch Stránský, 3. místo (M21E); Petr Tomeš, 3. místo (M21B); Jiří Kazda, 4. místo (M21A); Jaroslav Tuma, 2. místo (M40A); Zbyněk Fejk, 2. místo (M40B);

MIDDLE (krátká trať) – Lukáš Tuma, 2. místo (M14); Matěj Tuma, 1. místo (M20); Vojtěch Stránský, 1. místo (M21E); Jiří Kazda, 2. místo (M21A); Jaroslav Tuma, 2. místo (M40A); Vendula Musilová, 3. místo (W21E).