Pohár Českého ráje 2021 s rekordním počtem startujících

titulka SEDLIČKY   /  Jičínsko  –  Poslední květnovou sobotu se konečně v Jezdeckém centru Jičín roztočila pohárová kola sezony 2021, a to ve velkém stylu:  se 179 startujícími (rekord našeho závodiště) a také s rekordním množstvím diváků. V HOBBY kategorii po 1. kole vede Jitka Kulhánková z JK Robousy, těsně pronásledovaná Eliškou Brixí z JK Sobotka. Hobby kategorie je nicméně velmi vyrovnaná i s nejvyšším množstvím startujících, takže po 2. kole může být vše jinak. Kategorii JUNIOR opanovaly na prvních třech pozicích jezdkyně Vavřičková, Skálová a Vavřinová z Jezdeckého střediska ARS, domácí jezdkyně Simona Engelová je těsně za nimi na čtvrté  příčce. Opět i tady platí velmi těsné bodové rozestupy a po každé povedené či nepovedené soutěži může ve druhém  kole tabulka vypadat úplně jinak. V kategorii SENIOR je nyní ve vedené Martina Formanová z TJ Krakonoš Trutnov – loňská vícemistryně. V těsném závěsu za ní Jaroslava Špurková, třetí příčku drží Andrea Fingerhutová.

Fotoreport najdete tady:  https://toom7.rajce.idnes.cz/Parkurove_zavody_-_29._5._2021_-_Jezdecke_Centrum_Jicin

tom_2799 Velmi dobrými výsledky se prezentovali domácí jezdci z Jezdeckého centra Jičín. V kategorii hobby čisté parkury zajely Karolína Haklová, Justýna Brixi a Kateřina Pavlásková (první závody čtyřleté klisny Takama), v kategorii junior zajela svůj první L* (nejvyšší soutěž závodu) parkur Simona Engelová, 10 příčku drží loňský vítěz Matyáš Brixi. V senior kategorii reprezentovali domácí klub Petr Pazderka a Martina Etrychová – oba velmi dobrými výkony.

SHRNUTÍ: rekordní množství startujících areál zvládl, navzdory velmi deštivému květnu se podařilo udržet povrch závodiště a  opracoviště  kompaktní, především díky nově zapracované geotextilii a drenážím. Novinkou byly „technické přestávky“ v polovině soutěží, během kterých byl povrch upravován. Upraven byl vjezd do parkoviště pro přepravníky. Diváci, jezdci i jejich doprovod ocenili rozšíření zázemí v podobě nového občerstvení s terasou (v červnu otevíráme pravidelný provoz pod názvem Café u koní ).

Na závěr zveme všechny na 2. KOLO POHÁRU ČESKÉHO RÁJE 2021, které se odehraje 3. ČERVENCE 2021 !

(dk)   
     

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *