Policisté dětem připomněli bezpečné chování na přechodech

titulka  přechod JIČÍNSKO  –   Po  letních prázdninách dnes policisté připomněli dětem správné a především bezpečné přecházení silnic s tím, že vstoupit na silnici bez rozhlédnutí je rizikem ohrožujícím nejen zdraví, ale i lidský život.  Každý oslovený školák dostal  informační a dárkové předměty s logem akce „Zebra se za tebe nerozhlédne“,   která bude na vybraných přechodech pokračovat celý týden.

Po nárazu skončil motorkář na korbě auta

titulka JIČÍNSKO –   Sedmdesátiletý  řidič  motorky Jawa  ČZ 250  v  pátek  31. srpna  krátce po dvanácté hodině nedodržel  při jízdě bezpečnou vzdálenost  a způsobil tak dopravní nehodu.  Se svou devětašedesátiletou spolujezdkyní jel po silnici I. třídy číslo 35 od  Podhorního Újezdu na  Vojice. Na rovném úseku  zřejmě nedodržel dostatečnou bezpečnou vzdálenost za nákladním autem Nissan Navara, které nuceně zastavilo kvůli  koloně stojících aut.  Za ním jedoucí motocyklista už nestačil na tuto situaci zareagovat, přední částí motorky narazil do zadní části nákladního auta. Muž po nárazu skončil na nákladní korbě vozu. Spolujezdkyně s motocyklem upadla na silnici a utrpěla lehké zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. Ke zranění jiných osob nedošlo. Požití alkoholu  u obou řidičů vyloučila dechová zkouška. Celková škoda se předběžně odhaduje na  40 tisíc korun.

Zrádná  mokrá  silnice  vybírala svou daň

Honda NOVOPACKO  –   V neděli  2. září krátce před čtrnáctou hodinou došlo na nechvalně známé silnici mezi Novou Pakou a Bělou u Pecky k další z  řady dopravních nehod. Třiačtyřicetiletý řidič osobního auta Honda S2000,  který jel  na Novou Paku dostal zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti  na mokré silnici smyk, který už nevyrovnal.  Sjel do levého příkopu, kde narazil do betonového mostku. Při dopravní nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška. Celková škoda se odhaduje na 200 tisíc korun.

nprap. Aleš Brendl,  3. září 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *