Policisté hledají svědky nehod na Bělohradsku a v Sobotce

titulka JIČÍNSKO –   Jičínští dopravní policisté  intenzivně šetří dopravní nehodu, ke které došlo ve středu 25. dubna v půl deváté ráno na silnici II. třídy číslo 501. Podle prvotního šetření měl čtyřiašedesátiletý řidič dodávky Peugeot Boxer, který jel od Chotče, začít před levotočivou zatáčkou před  Lázněmi Bělohrad předjíždět souvislou kolonu aut.  V ten okamžik mu měla v protisměru od Lázní Bělohrad vyjet dodávka s plachtou. Pětačtyřicetiletý řidič předjížděné Tatry se zřejmě  snažil  zabránit čelnímu střetu obou dodávek a přejel na nezpevněnou krajnici. Ta se s ním utrhla a z příkrého svahu se Tatra převrátila přes střechu. Řidič utrpěl lehké zranění, které si vyžádalo převoz do Oblastní nemocnice v Jičíně. Ke zranění dalších osob nedošlo. Policisté provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u obou zúčastněných řidičů. Celková škoda se předběžně  odhaduje  na více než  160 tisíc korun.

Na základě dosavadních výsledků šetření se policisté obrací na dosud neznámého řidiče protijedoucí dodávky s plachtou, která jela od Lázní Bělohradu, aby se přihlásil na bezplatnou tísňovou linku 158 nebo přímo jičínským dopravním policistům na číslo 974 533 250. Svým svědectvím může  přispět k objasnění události. Děkujeme.

Hledáme svědky tragické dopravní nehody v Sobotce 

SOBOTKA  –  Jičínští kriminalisté  dál prověřují tragickou dopravní nehodu, ke které došlo ve čtvrtek 25. ledna letošního roku krátce před sedmou hodinou ranní na náměstí Míru v Sobotce. Chodec bohužel na následky těžkého zranění v nemocnici zemřel.

Odkaz na tiskovou zprávu ze dne 26. 01. 2018 http://www.policie.cz/clanek/stret-autobusu-s-chodcem-skoncil-tezkym-zranenim.aspx

Na základě dosavadních výsledků šetření se policisté obrací na svědky, kteří se v uvedenou dobu pohybovali poblíž místa nehody. Vyzýváme především osobu neznámé totožnosti oblečenou do světlé bundy a světlých bot, která stála bezprostředně v místě střetu autobusu s chodcem. Svým svědectvím můžete významnou měrou přispět k řádnému objasnění tragické události.

Jakékoliv případné informace prosím sdělte policistům na bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo jičínským kriminalistům na telefonní číslo 974 533 320. Děkujeme Vám.

Na střetu dvou aut se podílela nepozornost

titulka NOVÁ  PAKA  – Ve čtvrtek 3. května po patnácté hodině došlo na silnici I. třídy číslo 16 v ulici Pražská v Nové Pace k dopravní nehodě. Osmaosmdesátiletý řidič VW Tiguan, který jel  do centra města, se zřejmě plně nevěnoval řízení a narazil do zadní části Škody Fabia, kterou  řídila šestačtyřicetiletá žena. Ta zastavila  kvůli   aktuální  dopravní situaci. Vlivem nárazu řidička utrpěla lehké zranění, které si vyžádalo převoz do Oblastní nemocnice v Jičíně k lékařskému ošetření. Ke zranění jiných osob nedošlo.  Požití alkoholu u obou řidičů vyloučila dechová zkouška. Celková škoda se  předběžně odhaduje  na 100 tisíc korun.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *