Policisté si znovu došli pro dealery drog

titulka JIČÍNSKO  –   Jičínští kriminalisté v těchto dnech zadrželi a obvinili v souvislosti s distribucí drog nejenom třiatřicetiletého muže, ale i pětapadesátiletou ženu a její devětadvacetiletou dceru.  Současná kauza má přímou souvislost s případem z loňského jara, kdy si pro výrobce a obchodníky s pervitinem došla společně s kriminalisty zásahová jednotka. Ta už  na jaře loňského roku měla co do činění se zřejmě nepoučitelným a v současné době obviněným mužem. Navíc mladší z žen je družkou jednoho z tehdy zadržených a v současné době  už obžalovaných dealerů.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže a starší z žen pro podezření z nedovolené  výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Trestný čin  spáchali zčásti samostatně a zčásti formou pomoci. Zároveň jsou oba obviněni z  maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.  U mladší z žen začalo  trestní stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného zčásti samostatně a zčásti formou spolupachatelství, protože  byla za takový čin v posledních třech letech pravomocně odsouzena a potrestána.

Všichni obvinění v přesně nezjištěné době na různých místech nejenom v okrese Jičín i obstarávali  pervitin z různých zdrojů a  zajišťovali jeho dopravu a prodej koncovým drogově závislým uživatelům. Obviněný muž měl navíc v přesně nezjištěném počtu případů při cestách na nákupy a následné distribuci opakovaně řídit pod vlivem drog, i přesto, že má zakázáno řídit.  Auto  mu   několikrát  půjčit i obviněná starší žena, i když  o zákazu řízení věděla.

Při domovních prohlídkách kriminalisté objevili  nejen  pervitin, ale i další potřebné věci pro distribuci drogy pro koncové uživatele. Zajistilo ii jedno z aut,, které bylo používání  při trestné činnosti.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže a mladší z žen do vazby. Tento návrh státní zástupce u obou akceptoval a soudce Okresního soudu v Jičíně rozhodl o tom, že oba obvinění budou stíháni vazebně. Starší z žen je v současné době stíhána na svobodě. V případě prokázání viny hrozí muži a starší ženě až pětiletý trest odnětí svobody. Mladší z žen může zůstat za mřížemi v rozmezí od dvou do deseti let.

nprap. Aleš Brendl 24. ledna 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *