Policisté žádají o pomoc při pátrání po totožnosti muže

JIČÍNSKO – Jičínští policisté šetří krádež tašky s doklady a penězi  z jedné z místních prodejen v Jičíně, ke které došlo ve čtvrtek 31. srpna letošního roku v pozdních odpoledních hodinách. Dosud neznámý pachatel v uvedené době bez použití násilí vnikl do prostoru zázemí prodejny. Tam ukradl  volně odloženou tašku, která mj. obsahovala doklady,  klíče, platební karty a peníze.  V souvislosti s šetřením se policisté obracejí  na veřejnost s prosbou o pomoc při ztotožnění možného svědka této události. Jedná se o muže, který se pohyboval poblíž místa činu, mohl by  tedy  svým svědectvím přispět k řádnému objasnění prošetřované události. „K samotnému popisu osoby uvádíme, že se jednalo o dospělého muže tmavší pleti a štíhlé postavy. Měl kravatu tmavě červené barvy, tmavé kalhoty a plné boty,  na hlavě výraznou pokrývku hlavy, tzv. „bekovku“ šedé barvy. Na levé ruce měl tmavý náramek nebo  hodinky s tmavým řemínkem.

Jakékoliv informace k osobě prosím sdělte policistům na bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo na obvodní oddělení Jičín na telefonní číslo 974 533 651.

Z aut zmizela elektronika, peníze i nářadí

JIČÍNSKO –  Policisté obvodního oddělení Jičín a Sobotka v současné době intenzivně pracují na objasnění dvou případů vloupání do zaparkovaných aut. K první události mělo dojít ze středy na čtvrtek 19. října letošního roku v Sobotce. Neznámý lapka si  tam měl vyhlédnout odstavené auto značky Peugeot Boxer, do kterého měl vniknout a ukrást  z něj elektronickou navigaci a černou koženou tašku. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu kolem čtyř tisíc korun.

Ve druhém případě, ke kterému mělo dojít ze čtvrtka na pátek 20. října letošního roku v Jičíně, si neznámý hříšník měl vyhlédnout zaparkovaný Citroen Jumper. Po překonání zámku si měl delikvent z kabiny auta odnést pánskou koženou peněženku s doklady a finanční hotovostí. Z nákladového prostoru si poté přivlastnil  různé druhy elektrického nářadí. Předběžná škoda v tomto případě je vyčíslena na částku kolem osmi tisíc korun.

Neznámý delikvent se tak měl v obou případech dopustit přečinu krádeže. V případě dopadení a prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta.

Policisté v souvislosti s výše uvedenými případy preventivně radí:

· Nenechávejte v autě žádné cenné věci (elektroniku, nářadí, kola apod.), peněženky, peníze, doklady. Stejně tak drahé oblečení nebo  drahá hračka může zloděje zlákat

· Nenechávejte uvnitř vozu technický průkaz ani náhradní klíče. Jejich ponechání ve voze vám může jednak přidělat problémy při likvidaci pojistné události u pojišťovny, ale především pachatel, který chtěl původně „pouze“ ukrást autorádio nebo jiné předměty v autě uložené, se může nakonec rozhodnout sebrat celé auto. Navíc mu tak usnadňujete i další legalizaci vozu

· Přemýšlejte o tom, kde své auto  parkujete. Tmavá zákoutí a odlehlá místa zajišťují pachateli naprosto nerušený klid pro „práci“

· Věnujte pozornost základnímu zabezpečení svého auta, zvažte i „nadstandardní“ zabezpečení. Jedná se o různá dodatečně montovaná elektronická či mechanická zabezpečovací zařízení nebo vyhledávací a monitorovací systémy.

· Pokud už ve vozidle zabezpečovací zařízení máte, používejte jej.

· Nenechávejte své vozidlo bez dozoru odemčené.

· Nikomu nesvěřujte klíče od automobilu.

 Nenapravitelný hříšník kradl opakovaně

HOŘICKO – Ve čtvrtek 19. září jičínští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže, který je obviněný ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže. Ten se měl  jelikož v červenci letošního roku vloupat do jedné z garáží v Hořicích, odkud údajně ukradl křovinořez značky Hecht. O případu policisté informovali v tiskové zprávě ze dne 28. srpna  2017. Odkaz: http://www.policie.cz/clanek/kralovehradecky-kraj-zpravodajstvi-vloupani-do-garaze.aspx

V Hořicích se  v  září měli   dopustit krádeže horského jízdního kola značky Leader Fox z jedné ze zahrad v Hořicích. Je třeba podotknout,  že delikvent není pro policisty neznámou osobou, protože  byl za takový čin za poslední tři roky už několikrát odsouzený, a to rozsudky Okresních soudů v Jičíně a v Hradci Králové. V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody na tři roky.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *