Poštovní zásilka určená vězni obsahovala drogy

Jičínsko / Valdice  –  Třiačtyřicetiletý odsouzený muž  je obviněný  z  nedovolené  výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. 

Poštovní zásilka obsahující drogyToho se měl dopustit v přesně nezjištěné době v listopadu loňského roku. Při svém opakovaném pobytu ve výkonu trestu odnětí svobody domluvil zaslání poštovní zásilky do  věznice. Ta mimo jiné v sadě fixů obsahovala plastové sáčky s  83 miligramy pervitinu a nejméně 67 miligramy heroinu.

Drogy měla pod smyšleným jménem podle jeho pokynů do balení ukrýt a jako doporučenou zásilku do věznice odeslat jeho třiatřicetiletá přítelkyně. I přesto se ji podařilo kriminalistům ztotožnit. Za své jednání si vysloužila obvinění ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve stádiu pokusu.

Doručenou poštovní zásilku s drogami se při kontrole podařilo odhalit  příslušníkům Vězeňské služby ČR. Oběma teď hrozí trest odnětí svobody  od jednoho do pěti let. 

V současné době jičínští kriminalisté evidují několik obdobných případů. Ročně se jedná zhruba o více než  deset odhalených poštovních zásilek, které obsahují důmyslně ukryté omamné a psychotropní látky, různé druhy léků a anabolika. Ve většině případů se kriminalistům daří vypátrat a předat příslušným soudům nejen samotné odesílatele poštovních zásilek, ale rovněž i samotné vězně, kteří vše vymýšlejí a organizují. Tímto svým neuváženým počinem si většinou svůj nedobrovolný pobyt ve vězení prodlouží.

nprap. Aleš Brendl, 19. března 2021

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *