Povinná výhra nad Milíčevsí se nerodila lehce

titulka ROBOUSY / Milíčeves  –   V posledním zápase základní části okresního přeboru nastoupili žáci Robous na domácím trávníku proti předposlední Milíčevsi. Před týdnem ještě Robousy ztratily všechny body v Kopidlně, kde podlehly vedoucímu celku 7:5.

21.4.2019: Kopidlno – Robousy 7:5 (4:2) Góly Robous: Kropáček 4, Valtera 1.

28.4.2019: Robousy – Milíčeves 4:1 (2:0)  Góly Robous: Vích 2, Kropáček 1, Jína 1.

V tomto zápase šlo o konečné umístění po základní části. Nakonec to kluci zvládli, ale nebylo to vůbec lehké. Robousy se od začátku zápasu tlačí dopředu, ale nepřesnosti v zakončení nedovolují změnu skóre. Z ojedinělé akce hostů a úniku jeden na jednoho se vyznamenal v bráně domácích Kuba Stehlík. V dalším  poločasu musel ještě svůj tým několikrát podržet a jen díky jeho výkonu Robousy neprohrávají! Zlom v zápase nastal ve 28. minutě, kdy se prosadil Šimon Kropáček 1:0. O minutu později přidává druhý gól Max Vích 2:0. V úvodu druhé půle Milíčeves snižuje na 2:1, ale druhý gól Maxe Vícha dává domácím více klidu 3:1. Vše uzavřel a konečné čtvrté místo v tabulce skupiny B zajistil Matěj Jína 4:1.

Robousy vybojovaly čtvrté místo i díky prohře Chomutic s Libání 1:4. V nadstavbě o 5. až 8. místo nastoupí Robousy společně se Sobotkou, Novou Vsí a Mírovou. Vše vypukne v neděli 5. května.