Povzbuďte své oblíbené číslo v benefičním závodu Weber Jičínská 50 a Weber City Run

vystr-2 JIČÍN  –  Weber Jičínská 50 a Weber City Run zve všechny nadšené cyklisty a běžce  už  tento víkend na tradiční benefiční závod na podporu organizace Apropo!  V Jičíně se  letos uskuteční  16. ročník cyklistického závodu Weber Jičínská 50 a městského běhu Weber City Run. Sportovní závody se konají  už  tento víkend 7. srpna za podpory generálního partnera divize Weber společnosti Saint-Gobain.  Jako tradičně každý rok závodníci jedou a běží pro dobrou věc. Výtěžek ze startovného a příspěvku sponzorů i Královéhradeckého kraje každý rok pomáhá jičínské organizaci Apropo – letos jej spolek využije na přípravu vlastní benefiční akce.

16. ročník závodu na horských kolech s názvem „Weber Jičínská 50“ startuje v sobotu 7. srpna přesně v 10:00 na Lidickém náměstí. Účastnit se ho může široké spektrum cyklistů a cyklistek všech věkových i výkonnostních kategorií. Zkušené trénované závodníky čeká padesátikilometrová  trasa, kondiční závodníky trasa na 25 km, na své si pak přijdou i ti nejmenší. Trasa závodu vede z velké části po polních a lesních cestách kouzelnou přírodou v okolí města Jičína.

vys-1 Fandové běhu se pak mohou zapotit při 7. ročníku podvečerního běhu po městě s názvem „Weber City Run“, který bude v Jičíně odstartován v 16:00 hodin také na Lidickém náměstí a sportovcům nabídne trasy dlouhé 5 a 10 km. Dětský běžecký závod začíná o něco dříve, a to v 15:30 hodin. Celá trasa běžeckého závodu je viditelně značena a doprovázena řadou pořadatelů, kteří závod zabezpečují.

Kromě dobrého pocitu ze sportovního výkonu je pro všechny závodníky obrovskou motivací i podpora organizace Apropo. „Charitativní dar z Jičínské 50 bude věnován na přípravu naší letošní jubilejní benefice. Naše společnost Apropo pomáhá žít co nejnormálnější život dětem i dospělým s postižením a jejich rodinám. Letos 13. listopadu pořádáme  už  20. benefiční představení. Výtěžek z této benefice pomůže zlepšovat kvalitu života osmdesáti  rodinám z Jičínska,“  informovala  Jitka Králová,  ředitelka organizace Apropo.

Obou závodů se hrdě účastní i závodníci z řad zaměstnanců divize Weber. Žádné počasí správné fanoušky cyklistiky a běhu neodradí! Přijďte se účastnit anebo jen povzbudit své oblíbené číslo!

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *