Pracuju jen na věcech, které mě baví, říká „Krkavčí matka“

veronika-2

JIČÍN  –   Přijela z velkého do malého města a  upřímně se podivovala, jak je sál v Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně plný. Obecenstvo požádala, aby jí  při  besedě tykalo,  ona že  to bude dělat taky tak. Veronika Hurdová, kterou si spíš vybavíte podle jejího blogu a knihy „Krkavčí matka?“  je svá,  sama  ale  říká, že je divná.  Publikum, ve kterém  byli jen čtyři muži, s tím problém nemělo.  Pro ty, kteří přišli spíš ze zvědavosti  a  o  Veronice mnoho nevěděli, nejdřív protřepala dosavadní život, vyprávěla o svém cestování se třemi malými dětmi po Evropě a předávala zkušenosti budoucím i současným maminkám, které zajímalo, jak  se taková náročná  cesta  dá  zvládnout  bez  tatínka  a co si s sebou vzít,  jak si dělat věci po svém, proč se nebát šlapat vedle a chybovat, jak naopak takové šlapání vedle může obohatit vztah dítě – rodič, když se to vezme za správný konec.

Veronika Hurdová se narodila  4. října 1983 v Pardubicích. Je autorkou knížek pro děti i jejich rodiče – mimo jiné napsala Pohádky o naivním prasátku, 10 triků, jak být úžasný rodič a nevypustit přitom duši,  5 kroků, jak utišit svého  malého vřeštícího paviána, Obrázkové básničky pro malé měšťáky nebo Jak přežít těhotenství.  V roce 2016 vyšla kniha pohádek trochu jinak s názvem  Bylo nebylo doopravdy. Velký ohlas měla její loňská publikace „Moje milá smrti“.  „Rok jsem k ní  sbírala odvahu. Rok jsem sbírala prožitky. Rok života po smrti mého milovaného manžela mi přinesl tolik krásných věcí, kolik jsem si nikdy nedokázala představit. Skrz svůj osobní příběh chci zprostředkovat, že smrt se dá vnímat i jinak než ztráta,“ dodává autorka  ke své úspěšné knížce. Kromě Krkavčí matky píše i blogy Spokojené pupky a Play the Natural.  Mezi její koníčky patří beachvolejbal  a hra na klavír. Miluje les a nohy v teple, děsí ji snahy o škatulkování lidí.  Má tři děti a žije v Praze. Živí se jako copywriterka.

Snímky ze setkání v Jičíně, které společně s jičínskou knihovnou Václava Čtvrtka pořádalo Mateřské centrum Kapička Autor: VaW

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *