Při riskantním předjíždění u Tetína se auta čelně srazila

titulka  Tetín TETÍN  –   Silnice II. třídy v obci Tetín se ve čtvrtek 25. října stala krátce před šestou hodinou ranní místem dopravní nehody.  Třiadvacetiletý řidič osobního auta Peugeot 207  jel ve směru od Miletína na Lázně Bělohrad.  Podle prvotních informací měl před obcí Tetín začít předjíždět blíže nezjištěné nákladní  auto.  V důsledku  toho došlo  k čelní srážce s protijedoucím Citroenem  Xsara, které v tu dobu řídil jednasedmdesátiletý řidič.  Při dopravní nehodě utrpěli oba řidiči spolu s devětatřicetiletou spolujezdkyní z Citroenu Xsara lehká zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice k lékařskému ošetření. Ke zranění jiných osob na místě nedošlo. Vliv alkoholu u obou zúčastněných řidičů vyloučila  dechová zkouška. Celková škoda se předběžně odhaduje na  více než 80 tisíc korun.

Podzimní sychravé počasí si začíná vybírat svou daň

titulka  Bašnice BAŠNICE / BĚLÁ   U PECKY  –   Ve čtvrtek 25. října vyjížděli dopravní policisté z Jičína mimo jiné ke dvěma dopravním nehodám s podobným scénářem, při kterých jednu z hlavních rolí hrála mokrá a kluzká  silnice.

K první události došlo po dvanácté hodině na silnici II. třídy před obcí Bašnice. Čtyřiapadesátiletý řidič nákladního auta  Citroen Jumpy  jel ve směru od Sukorad na Hořice. Po dešti na mokré silnici v pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost  jízdy a následně nezvládl řízení. Sjel vpravo do  příkopu, kde narazil přední částí vozu do břehu a převrátil se na střechu. Při dopravní nehodě utrpěl muž lehké zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice k lékařskému ošetření. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška.  Celková škoda je víc než dvě stě tisíc korun.

titulka Bělá Obdobná dopravní nehoda se odehrála krátce před sedmnáctou hodinou na nechvalně známé silnici II. třídy mezi Novou Pakou a Bělou u Pecky.  Je  to jeden z rizikových úseků v okrese Jičín, kde často dochází k dopravním nehodám. O tom se mohl nedobrovolně přesvědčit osmatřicetiletý řidič  Škody  Fabia jedoucí ve směru na  Bělou u Pecky. V daném úseku na mokré a kluzké silnici zřejmě nepřizpůsobil rychlost povětrnostním podmínkám a v pravotočivé zatáčce nezvládl řízení, kdy dostal smyk. Následně sjel vpravo do příkopu. Odtud se  auto po nárazu vymrštilo zpátky na silnici a převrátilo se na levý bok. Při dopravní nehodě utrpěla zranění čtyřicetiletá spolujezdkyně, kterou zdravotní záchranáři převezli do nemocnice.  Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní, škoda se odhaduje na 40 tisíc korun.

nprap. Aleš Brendl 26. října 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *