Pro pár korun hrozí zlodějovi až tříletý pobyt za mřížemi

titulka JIČÍNSKO –   Automat na mince u místních toalet v Hořicích zřejmě nedal spát sedmadvacetiletému muži s trestní minulostí.  Nenechavec  se  vloupal  do zařízení  s myšlenkou možného velkého  zisku.  I přes vynaloženou fyzickou námahu bylo v tu dobu v automatu jen několik málo drobných mincí. Celková škoda je v tomto případě vyčíslena na zanedbatelnou minimální částku 15 korun. Přitěžující okolností se však pro muže stává fakt, že uvedeného jednání se měl dopustit i přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech pravomocně odsouzen nebo potrestán. V případě prokázání viny hrozí nepolepšitelnému provinilci až tři roky za mřížemi.

Zloděj bral v dílně všechno, co mu přišlo pod ruku

ilustr-dilna JIČÍN –  Mít své věci pod zámkem v tomto případě nebylo nic platné  jednačtyřicetiletému majiteli jedné z místních dílen v Jičíně.  V neděli 4. října v časných ranních hodinách vypáčil zatím neznámý  pachatel  vstupní dveře a ukradl uskladněné nářadí a nástroje. Celková škoda je předběžně vyčíslena na bezmála 50 tisíc korun. Pachatel si může posedět až dva roky za mřížemi.

nehoda-u-smrkovic Řidič na mokré silnici  nezvládl řízení a skončil v příkopu

STARÉ  SMRKOVICE   –  V neděli 4. října v půl deváté ráno jel devětadvacetiletý řidič  od Vysokého Veselí na Smidary. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost  jízdy a na mokré silnici dostal  smyk. Ten už nedokázal vyrovnat a sjel ze silnice do pravého silničního příkopu.  Tam  došlo ke střetu s kovovou zábranou u betonového mostku. Spolu s řidičem cestovaly v autě  další tři osoby. Třiadvacetiletý muž utrpěl lehké zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice. Ke zranění dalších spolucestujících nedošlo. Možné ovlivnění řidiče alkoholem na místě vyloučila  dechová zkouška. Celková škoda je předběžně odhadnuta na  55 tisíc korun.

nprap. Aleš Brendl, 5. října 2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *