Prvoligové atletky jsou v osobních rekordech osmé

2010_stadion KOLÍN / Jičín  – Třetí kolo atletické  1. ligy mužů a žen se konalo v Kolíně. Očekávání nebyla velká, ale nakonec chybělo jen pár bodů,  a jičínské družstvo žen mohlo obsadit lepší než předposlední osmou příčku. Pro naše závodnice ale toto kolo bylo  především ve znamení výborných osobních rekordů.  Daniela Volná v běhu na 100 metrů  osobním rekordem 12,52 postoupila do finále A, ve kterém obsadila 6. místo, Lucie Kozlová zvítězila ve finále B pěkným časem 12,64 a celkově byla sedmá. Smůlu měla Adéla Brádlerová, která se časem 13,15 jen těsně o tisíciny ze svého běhu nedostala do finále B.

Velice úspěšná byla štafeta na 4x100m ve složení Adéla Brádlerová, Daniela Volná, Magdaléna Menčíková a Lucie Kozlová. Obsadila výborné třetí místo v čase 48,78, který je nejrychlejším časem  jičínské ženské štafety minimálně od roku 2007.  Překážkářka Magdaléna Menčíková opět nezklamala a bodovala na obou tratích, na 100 m překážek byla jako minule desátá, ale podstatně lepším časem (15,35), a především na 400 m překážek  doběhla na výborném třetím místě, když si opět výrazně zlepšila osobní rekord, tentokrát má hodnotu už 63,67.

Další skvělý osobní rekord předvedla Veronika Suchardová na 800 metrů, čas 2:24,45 znamená 7. místo  a  hlavně zlepšení  o  neuvěřitelných šest  vteřin! Na trati 5000 metrů  si Jana Lenčová i přes velmi teplé počasí o 22 vteřin zaběhla nový osobní rekord časem 19:32,81, a obsadila pěkné šesté místo.

Ve skokanských disciplínách se opět předvedla Daniela Volná, která byla druhá v dálce,  sice větrným, ale i tak výborným výkonem 5,96.  Jaroslava Vaněčková byla druhá v trojskoku ve svém letošním nejlepším výkonu 11,60. V trojskoku také poprvé startovala Adéla Brádlerová, která si vytvořila osobní rekord 10,14, a obsadila pěkné osmé místo. Ve skoku o tyči se opět dařilo Jaroslavě Vaněčkové, byla pátá výkonem 2,94.

Kateřině Šindelářové ve vrhačských disciplínách tentokrát vyšel hlavě disk, kde byla třetí (37,47), ve vrhu koulí i v hodu kladivem se umístila těsně za body výkony 9,54, resp. 34,55.

Čtvrté kolo se bude konat až koncem prázdnin, už teď je ale jasné, že zářijová baráž o udržení v 1. lize jičínské atletky nemine.