Půhoná a Volná přidaly ke svým trofejím bronz

hala Praha  / Jičín   – O uplynulém víkendu hostila atletická hala v Praze na Strahově výkvět české mládežnické atletiky při Mistrovství republiky dorosteneckých a juniorských kategorií. Jičínskou atletiku reprezentovaly Kateřina Půhoná, Daniela Volná a Anna Kochová.  Náročný sprinterský program měla juniorka Kateřina Půhoná. Nejprve absolvovala rozběh na 60 metrů překážek, který ovládla a zajistila si postup do finálového běhu. Následně si druhým místem v rozběhu na 60 metrů hladkých v letošním osobním maximu 7,76 vybojovala i postup do finále. Ve finálovém souboji na překážkové trati sice nezopakovala týden starý výkon z Ostravy, ale časem 8,60 dosáhla na  třetí místo a získala bronzovou medaili. K finále hladké šedesátky, které následovalo půl hodiny po překážkách, nenastoupila.

Neméně náročný program měla před sebou  i Daniela Volná, kterou čekal start na překážkách, sprint na 200 metrů a  její  parádní disciplína, skok daleký.  Kvůli zranění, které si přivodila začátkem týdne, startovala pouze v dálce. Přes zdravotní komplikace si doskočila pro bronz za výkon 574 centimetrů, což je sice daleko za jejími výkony z minulých závodů, ale přesto velkým úspěchem. Běžkyně Anna Kochová se postavila na start závodu na 3000 metrů juniorek. Dosaženým časem 11:20,93 minut  zůstala za očekávaným výkonem a obsadila deváté místo.

Dvě bronzové medaile z víkendu z pohledu jičínské atletiky  symbolicky zakončily velmi úspěšnou halovou sezónu.  Kvalitní výkony, především mladých jičínských atletů jsou příslibem pro hlavní letní sezónu, kde družstvo žen bude bojovat v první lize, muži v lize druhé a mládežnická družstva oddílu se budou snažit o postup do vyšších fází soutěže z přeborů Libereckého kraje. Velké šance také dávají talentovaným závodníkům a závodnicím v soutěžích jednotlivců na všech úrovních.

PeŠ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *