Putovní pohár orientačních běžců vybojovala 4. ZŠ

img_20180627_105043 LIBOSAD  /  Jičín – Finále jičínského Poháru základní škol v orientačním běhu bylo letos velmi těsné, o vítězi rozhodl menší počet diskvalifikací a radovat se tak mohli žáci ze  ZŠ  Železnická. Tradiční závody o putovní pohár, který obhajovala 2. ZŠ Husova, se konal na konci června v parku a sadu přiléhajícím k Valdštejnské lodžii. Zúčastnili se ho žáci 4. až 7. tříd. Za každou školu startovalo pět  žáků.  První skončila 4. ZŠ Železnická, na druhém místě  2. ZŠ Husova, třetí místo obsadila 3. ZŠ  Poděbradova a čtvrtá skočila 1. ZŠ  17. listopadu.  Závod se konal v rámci projektu „Orientační běh do škol“. Podpora projektu byla hrazena z daru od Českého olympijského výboru (ČOV) na sport mládeže.