Putovní pohár pro vítěze orientačních závodů získala 1. ZŠ

2016_skolnipohar_vitezna_1zs Jičín – Pátý ročník Přeboru jičínských škol v orientačním běhu vyhrála a po finálovém závodě si uplynulý pátek převzala putovní pohár 1. Základní škola v Jičíně.  Jako druhý se umístil tým ZŠ Poděbradova a třetí byla ZŠ Železnická. Vítězkami v kategoriích dívek se staly Veronika Suchardová (4 – 5. ročník) a Žofie Pospíšilová (6 – 7. ročník). Mezi chlapci pak vyhráli Michal Mičke (4 – 5. ročník) a Filip Stránský (6 – 7. ročník). Na tratích v zarostlých loukách za koupalištěm Kníže a v tropickém počasí reprezentovalo jednotlivé školy v každé kategorii tři až pět žáků, kteří byli nominováni po školním kole. Pořadatelé z jičínského oddílu orientačního Sportcentra letos opět připravili elektronické ražení průchodu kontrol na čipy.