Putují Hedvábnou stezkou s Marcem Polem

H 3 ŽELEZNICE – Vydejte se s námi na první úsek tábornické cesty, která vede do Číny za chánem Kublajem.  Hlavním cestovatelem na Hedvábné stezce byl v historii benátský kupec Marco Polo. K němu se letos o prázdninách v Železnici u Jičína přidaly skupiny táborníků, kteří se tam sjeli z Prahy a okolí.  Ve stanovém letním táboře je teď třicet dva dětí, má název Úsvit a patří pod organizaci Kondor. V první části reportážního rozhovoru uslyšíte zkušenou tábornici Julii, podrobnosti o dnes již tradičních letních pobytech blízko  Českého ráje se dozvíte od hlavního vedoucího: (zvuk)

 

 

Nakupování zboží a darů na cestu Hedvábnou stezkou do Číny se neobešlo bez ekonomických plánů ani  bez zadlužení: (zvuk)

 

Ke smlouvání s obchodníky posloužily nejmladším táborníkům i písničky. Vždycky ale museli pamatovat „na zadní kolečka“: (zvuk)

 

Noví kamarádi, poznatky o obchodování z minulosti do současnosti, čtrnáct dní uprostřed přírody pod stanovou plachtou, společné zážitky, dobrodružství, soutěživost, i společné úsilí ve snaze doputovat do pomyslného tábornického cíle..Letní zastavení u Železnice má kouzlo, na které se hned tak nezapomíná.

(vaw)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *