Rekreační chaty a chalupy v hledáčku zlodějů

img_3068 Jinolice  –  Rekreační chaty  a chalupy se probouzejí ze zimního spánku, zároveň začíná  i  sezóna nevítaných hostů.  V sobotu 4. dubna přijali policisté na tísňové lince oznámení o krádeži věcí z nezabezpečené rekreační chatky v Jinolicích. Zloděj  vnikl  v časných ranních  hodinách do neuzamčené chatky. Sebou si odnesl nejen peníze, ale i notebook včetně síťového adaptéru.  Celková škoda se odhaduje na  40 tisíc korun.   Pachateli  v  případě  dopadení hrozí až dva roky za mřížemi.

Preventivní rady jak ochránit svůj majetek :

Policisté každoročně řeší větší počet kapesních krádeží,  krádeží věcí z  aut,  stanů a rekreačních chatek, ale i ztráty předmětů různého druhu. Abyste nebyli nepříjemně zaskočeni a překvapeni tím,  že se stanete obětí zloděje, pamatujte si, že průměrně šikovný zloděj vás nepozorovaně okrade během několika vteřin. Pro pachatele je velice snadné v rekordně krátkém čase ukrást  věci z kapes, batohů nebo kabelek, ale i předměty, které jsou uložené  v  autech  nebo  stanech.  Ne  vždycky   dokážete svůj majetek pořádně zabezpečit,  přesto je možné ztrátám předejít tím, že  budete dodržovat všechny  preventivní rady a pravidla,   která  pomohou minimalizovat škody, které  zloděj  způsobí.  Proto Vám přinášíme několik jednoduchých,  ale  velmi efektivních rad,  jak mu  nedat  šanci:

· Na společenské, kulturní nebo  sportovní akce si neberte cenné věci (šperky, přenosné počítače, elektroniku a podobně)

· Auto, stan i chatku vždycky  pořádně  zamkněte (zip stanu například visacím zámkem) a to i v noci, když uvnitř spíte. V autě nenechávejte na viditelném místě pokud možno vůbec nic. Ani zavřený úložný prostor, do kterého není vidět,  nemusí zloděje odradit.

· Při nocování mějte všechny cenné předměty (telefony, fotoaparáty, videokamery apod.) a peníze u sebe. Ve stanu je ukládejte k hlavě a ne k nohám. Nenechávejte je v žádném případě v předsíňce stanu nebo  chatky.

· V přechodném obydlí nikdy nenechávejte volně ležet klíče od vozu.

· Nevozte s sebou větší množství peněz,  pokud možno, plaťte kartou. PIN kód nikdy neukládejte ke kartě.

Abyste si ze svých cest odvezli jen krásné a příjemné zážitky, myslete  na to, že prevence je základem všeho. Berte proto vážně varování jak od  Policie České republiky, tak např. i upozornění na ubytovacích dokladech a vyvěšená varování provozovatelů autokempů.

nprap. Aleš Brendl,  6. května 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *