Řeší špatný stav soch u Knížete. Žijí v nich chránění brouci

imgp3274 JIČÍN  –   Stav čtyř pohádkových skulptur u stezky okolo rybníku Kníže v Jičíně se dál zhoršuje. Podle informací z jičínské radnice jsou teď sochy stabilní, nehrozí, že by spadly, ale pro bezpečí kolemjdoucích je  město nechalo oplotit. Dřevěná torza obývá chráněný brouk nosorožík kapucínek. K odstranění soch  z bezpečnostních důvodů by do budoucna byla nutná  výjimka z ochranných podmínek pro zvlášť chráněné druhy živočichů. Jičínští radní proto  pověřili odbor životního prostředí, aby připravil podklady a žádost ke Krajskému úřadu Královéhradeckého kraje k jejímu získání.

imgp3280 Sochy vznikly v letech  2006 až 2007 po skácení  jasanů  ztepilých.  Díla  tehdy  vytvořil  dřevorubec  a  sochař  Ivan Dědek Šmíd.  Podle mluvčího radnice Jana  Jireše  vznikly  skulptury s tím, že jejich životnost  bude omezená,  Na jejich  současném stavu  se  po  dvanácti letech postupně podepsaly hlavně plodnice hub a vzlínání vody. Vypadá to, že nadešel čas je odstranit.

Podívejte se  také  na odkaz DZ  z loňského roku:  http://zpravyceskyraj.cz/nosorozci-u-rybnika-knize-v-jicine-ziji-i-v-sochach/

(red)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *