Řidič motocyklu se u Veliše lehce zranil

titulka VELIŠ  –   Ve středu 18. dubna krátce před patnáctou hodinou došlo na silnici II. třídy číslo 501 k dopravní nehodě. Jednasedmdesátiletý řidič motocyklu Yamaha jel ve směru od silnice I. třídy číslo 16 k obci Veliš. Před odbočkou na Vesec u Veliše zřejmě nedodržel dostatečnou bezpečnou vzdálenost za vozem Opel, který v tu dobu řídil jednačtyřicetiletý muž. Ten nuceně před křižovatkou zastavil za jiným autem.  Řidič motocyklu nestačil zareagovat a narazil do zadní části automobilu Opel. Motorkář při střetu utrpěl lehké zranění, se kterým byl s ohledem i na jeho věk převezen do Oblastní nemocnice v Jičíně. Lékařské vyšetření naštěstí další zranění nepotvrdilo. Požití alkoholu u obou řidičů vyloučila dechová zkouška. Celková škoda se předběžně odhaduje  na 15 tisíc korun.

JIČÍNSKO –  Ve vybraných lokalitách v  okrese Jičín se uskutečnila  celorepubliková preventivní dopravní akce „SPEED MARATHON“.  O místech  mohla hlasovat i veřejnost, která měla jedinečnou příležitost upozornit na dopravní úseky spojené s rizikových chováním řidičů.  Měřilo se v  Lázních Bělohradě – Dolní Nové Vsi, v  Lázních  Bělohradě u  areálu lázní, v Tetíně, Chotči, Hořicích  a  ve  Vysokém Veselí. Policisté  zkontrolovali celkem 25 aut. Stanovenou rychlost přitom porušilo 20 řidičů. Ve dvou případech bude hříšníky řešit příslušný správní orgán. Na místě za přestupky v příkazním řízení (blokově) udělili policisté celkem 13 tisíc korun. S ohledem na současný vývoj je jistě potěšitelné, že žádný z kontrolovaných řidičů nebyl pod vlivem alkoholu případně drog. Odkaz na krajské výsledky – http://www.policie.cz/clanek/aktualizace-speed-marathon-2018.aspx 

Muže zkrotila až přivolaná policejní hlídka

JIČÍNSKO –  Ve středu 18. dubna krátce po dvacáté hodině se na policisty obrátila osmačtyřicetiletá žena s tím, že její manžel měl fyzicky napadnout jejího pětašedesátiletého strýce. Ten údajně utrpěl  zranění, které si vyžádalo převoz do Oblastní nemocnice v Jičíně. Třiapadesátiletý agresor následně nereagoval na výzvy policistů a kladl aktivní odpor. Policistům tak nezbývalo nic jiného než muže umravnit za použití donucovacích prostředků. Provedená dechová zkouška u něj následně prokázala  2,4 promile alkoholu v dechu. S tímto výsledkem nakonec skončil na protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové.

Křivé obvinění ve Věznici Valdice

VALDICE  –   Jičínští kriminalisté v těchto dnech zahájili trestní stíhání třiadvacetiletého muže, který je obviněný ze zločinu křivé obvinění. Toho se měl dopustit tím, že v blíže neurčeném období od května roku 2017 do konce roku 2017 obvinil  příslušníky Vězeňské služby ČR ve Věznici Valdice z fyzického napadání a vyhrožování. Následným prověřováním ze strany Generální inspekce bezpečnostních sborů zjistila,  že oznámení je smyšlené a nepravdivé. Mladík může zůstat ve vězení od dvou do osmi let.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *