Řidič nezvládl rychlost a skončil ve svodidlech

titulka JIČÍNSKO  –   O tom, že podcenit podzimní sychravé počasí se opravdu nemusí vyplatit, se mohl v sobotu 3. listopadu na obchvatu Jičína osobně přesvědčit jednatřicetiletý řidič  Škody Fabia. Krátce po dvanácté hodině jel po silnici I. třídy číslo 16 ve směru od Mladé Boleslavi na Úlibice. Při průjezdu levotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokré silnici dostal s vozem smyk. Ten už nevyrovnal a přední částí  narazil do kovových svodidel. Ta ho následně otočila a poslala zadní částí zpátky do svodidel, kde zůstal zaklíněný  za tažné zařízení. V autě spolu s ním cestovala šestadvacetiletá spolujezdkyně. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Požití alkoholu u řidiče  na místě vyloučila  dechová zkouška. Celková škoda se odhaduje na víc než  75 tisíc korun.

Muž si se zákony těžkou hlavu nedělá

JIČÍNSKO / Sběř   –    O tom, že není radno brát rozhodnutí soudů na lehkou váhu, se mohl v pátek 2. listopadu krátce po třiadvacáté hodině v obci Sběř  přesvědčit  už  poněkolikáté sedmatřicetiletý řidič osobního auta  Mercedes Benz.  Vůz  zastavila  policejní hlídka, která při  kontrole zjistila, že řidič má z rozhodnutí Okresního soudu v Jičíně až do roku 2020 uložený zákaz řízení.  Neukázněnému řidiči hrozí až dva roky za mřížemi.

Zloděj  si  z auta odnesl i  televizi 

JIČÍNSKO  –    Policisté obvodního oddělení v Kopidlně vyšetřují  vloupání do zaparkovaného auta.  K samotné události došlo v přesně nezjištěné době od středy 31. října, a to blízko silnice I. třídy číslo 32 mezi obcemi Jičíněves a Staré Místo. Provinilec  si  tam  u panelové cesty vedoucí do  Nemyčevsi vyhlédl odstavené auto  Škoda Felicia. Z porouchaného vozu pak ukradl nejen plastové kryty kol, ale po rozbití zadního levého okénka i uvnitř převážený značkový LED televizor. Celková škoda je přibližně 3 tisíce korun. Zloděj se tak  dopustil  krádeže, za kterou může „vyfasovat“  dva roky ve vězení.

Policisté  preventivně radí:

• Při odchodu  zkontrolujte, jestli  jste  auto řádně  zajistili, uzamkli a nenechali otevřená okénka

• Zjistěte,  jestli  nejsou zvenčí vidět předměty, které jste nechali v autě

• Zkontrolujte, jestli  jste nenechali na viditelných místech vystavené hodnotné předměty, jako jsou kabelky, peněženky, kamery, fotoaparáty, počítačové komponenty, mobilní telefony, kufříky a další věci, které mohou být lákadlem pro zloděje (i obyčejná prázdná igelitová taška může zloděje přilákat)

• Důrazně připomínáme, že velkým lákadlem pro zloděje jsou autorádia a navigační systémy

• Při koupi autorádia dejte přednost přenosnému modelu se snímatelným panelem  nebo kódovému přístroji

• Navigační systém uschovejte na bezpečné místo, nebo vezměte s sebou

• Jedním z preventivních opatření je také vhodné místo k parkování. Hlídaná parkoviště, viditelná a frekventovaná místa ztěžují zlodějům vloupání

• Pokud zjistíte, že Vám z auta  byly odcizeny věci nebo bylo ukradeno, vše oznamte Policii České republiky na linku 158  nebo na nejbližší policejní oddělení

• Nikdy s vykradeným autem nemanipulujte, mohli byste zničit případné stopy

• Nebuďte lhostejní, všímejte si svého okolí. V případě potřeby volejte na linku 158. Příště může být ohrožen váš majetek a něčí pomoc vám přijde vhod!

• Pamatujte, že vloupání do autl je častým trestným činem v policejní statistice

nprap. Aleš Brendl  5. listopadu 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *