Řidička se po smyku „potkala“ s plotem požární nádrže

titulka Bělá u  Pecky  –   O velkém štěstí může mluvit osmadvacetiletá řidička  Škody Fabia. Ta jela v pátek 7. prosince před devatenáctou hodinou po nechvalně známé silnici druhé třídy ve směru od obce Bělá u Pecky na  Novou Paku. Na začátku obce Nová Paka – Štikov v levotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobila rychlost své jízdy a na mokré silnici dostala smyk.  Auto  pak  sjelo zadní částí mimo silnici  a zastavilo se v oplocení místní požární nádrže. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Alkohol policisté na místě vyloučili  dechovou zkouškou. Celková škoda v tomto případě je předběžně stanovena na více než  20 tisíc korun.

Ze soukromé zahrady zmizel stromek

SOBĚRAZ  –     V sobotu 8. prosince kolem třinácté hodiny přijali policisté z obvodního oddělení v Jičíně telefonické oznámení o možné krádeži stromku. Neznámý hříšník  překonal souvislé oplocení pozemku u jednoho z místních domů v obci Soběraz. Následně vnikl na  pozemek a nezjištěným předmětem odřízl a pak ukradl  zhruba dvoumetrový smrk omorika. Celková škoda je předběžně vyčíslena na jeden tisíc korun. Pachateli hrozí až tři roky za mřížemi.

Muž nadýchal přes dvě promile 

OSEK u SOBOTKY  –  Další ukázkový případ velkého hazardu se životem se odehrál v neděli 9. prosince po půlnoci na trase mezi obcí Osek a Střehom.  V tomto úseku kontrolovala policejní hlídka osobní auto  Škoda Octavia, které v tu dobu řídil osmatřicetiletý muž. Provedené dechové zkoušky u něj prokázaly pozitivní hodnoty 2,35 a 2,47 promile alkoholu v dechu. Řidiči policisté na místě zakázali další jízdu. Muž by mohl vyfasovat až rok za mřížemi.

Upozornění:

Řízení pod vlivem alkoholu je přinejmenším stejně nebezpečné jako řízení  pod vlivem drog. V obou případech je takový řidič velkým nebezpečím pro ostatní účastníky silničního provozu. Čím je hladina alkoholu nebo návykové látky u řidiče vyšší, tím menší je řidičova schopnost svůj vůz ovládat. Na odhalování těchto řidičů se  jičínští policisté zaměřují  při  dopravně bezpečnostních akcích, ale i v rámci běžného dohledu nad silničním provozem.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *