Robousy jsou před posledním zápasem na sedmém místě

titulka ROBOUSY  –   Robousy zajížděly k dalším zápasům nadstavby okresního přeboru na hřiště soupeřů.  Ze třech zápasů vydolovaly pouze tři body a propadly se tabulkou na sedmé místo.

21.5.  Mírová – Robousy 5:9 (0:5)  Góly Robous: Janatka 3, Čech 2, Kropáček 2, Stehlík 1, vlastní 1.

Po úvodních vyrovnaných minutách, přebírají iniciativu Robousy. Všechno  načal v 17. minutě Jan Čech 0:1. Pak se čistým hattrickem předvedl Jiří Janatka 0:4  a na  poločasových 0:5 uzavřel opět Jan Čech. Po změně stran si dal gól z výkopu i gólman Kuba Stehlík 0:6. Dvakrát se prosadil i Šimon Kropáček 0:8. Za tohoto stavu se měla ještě kopat jasná penalta za úmyslné hraní rukou hráče Adama Veleho na brankové čáře, ale píšťalka rozhodčího mlčí. (Vyjádření: za tohoto stavu ať to neřešíme). Poté se poprvé prosazují i domácí 1:8. Vlastní gól Mírové a je to opět o 8 branek 1:9. Konec zápasu dohrávají Robousy ležérně a ještě inkasují zbytečné 4 góly a to ještě chytil Kuba Stehlík penaltu. Konečný výsledek 5:9.

nova ves 30.5.  Nová Ves – Robousy 5:3 (3:2)  Góly Robous: Kropáček 2, Janatka 1.

Nová Ves je nebezpečnější, ale Robousy posílá do vedení Jiří Janatka 0:1. Ještě v prvním poločase domácí vývoj utkání otáčí, když se prosazují hlavou po rohu a po vyšachování obrany i z blízka 3:1. Šimon Kropáček ještě do poločasu snížil na 3:2, ale domácí ve druhém dějství opět odskakují na dvougólový rozdíl 4:2. Nejaktivnějším hráčem Robous je Šíma Kropáček, který svou rychlostí dělá domácí obraně problémy. Je to opět on, kdo dává hostům šanci a snižuje na 4:3. Robousy dohrávají druhou polovinu druhého poločasu většinou na polovině soupeře a vyrovnání je cítit ve vzduchu. Obrana Robous je teď bezchybná a do vápna soupeře létá jeden centr za druhým. Smůlu si vybírá Jirka Janatka, který nastřeluje tyč domácí svatyně a několika šancím Šimona Kropáčka chybělo přesné zakončení. Nová Ves se ubránila a z poslední akce rozhodla, že všechny body zůstanou domácím 5:3.

2.6.2019: Sobotka – Robousy 6:3 (2:0)  Góly Robous: Bílek 1, Čech 1, Stehlík 1.

Po vlastních chybách necháváme Sobotku jít do laciného poločasového vedení 2:0. Sobotka, která jde jasně za vítězstvím v této nadstavbové skupině přidává po přestávce další zásah 3:0. Naději vykřesal dorážkou Tadeáš Bílek 3:1. Lépe hrající domácí ale přidávají další dva góly 5:1 a vypadá to na debakl. Ten ale odmítá Jan Čech 5:2 a za stavu 6:2 z vlastní poloviny z přímého kopu se krásně trefil gólman Kuba Stehlík 6:3. Více gólů nikdo v nadstavbě Sobotce nevstřelil. Nicméně – Robousy odjíždějí s prázdnou.

Poslední zápas nadstavby odehrají Robousy v neděli 9.6.  na domácím hřišti proti Mírové. V sázce je konečné 6. Místo. Tak uvidíme a držíme klukům palce.