Robousy uhrály pouze bod. Nejlepším hráčem byl Matěj Jína

titulka LIBÁŇ  / Robousy / Železnice   –  V 10. kole okresního přeboru přijely Robousy na hřiště Libáně. Za velmi chladného počasí se hrál oboustranně slušný fotbal, ve kterém padlo celkem 6 gólů. Očekávaný nášup od druhé Železnice se nekonal. Obrana Robous držela šance na bod až do závěru zápasu, kdy favorit odvrátil pohromu. 1. zápas:   Libáň – Robousy 4:3 pp 3:3 (1:1)  Góly Robous: Žďárský, Valtera, Kropáček

Vyrovnaný zápas musely rozhodnout až pokutové kopy. Libáň se jako první prosazuje po přečíslení 3 na 2. O vyrovnání se postaral Ondra Žďárský, který využil přesné přihrávky Michala Hanuše a z dálky přeloboval domácího gólmana 1:1. V druhém poločase si Libáň bere jednogólový náskok zpět 2:1. Vyrovnání pro Robousy obstaral Adam Valtera, který stál v pravou chvíli na pravém místě a uklízel do odkryté brány 2:2.

img_20170423_095252-1 Chyba gólmana Robous, který zaspal na čáře, znamená vedení domácích 3:2. Prohru v základním čase odmítl Šimon Kropáček, který srovnává na 3:3. Penalty začaly pro Robousy výborně. Jakub Stehlík vychytal prvního střelce domácích. Vzápětí ale Jan Čech netrefuje zařízení a jelikož se ostatní střelci domácích již nemýlili a za Robousy byl úspěšný pouze Šimon Kropáček, tak si Robousy odvážejí z tohoto zápasu pouze bod. Za Robousy mířil jen do brankáře Jakub Dušek a Matěj Jína poslal svůj pokus do tyče.

1. zápas: Libáň – Železnice 1:3 (1:0)
  2. zápas: Železnice – Robousy 2:1 (0:1)

Zápas obstarala hrubka domácích. Po malé domů si gólman Železnice neporadil a míč se dokutálel za čáru. Robousy kuriózně vedou nad favoritem 0:1 po vlastním gólu. Od vyrovnání Robousy zachránila jednou tyč a několikrát gólman Kuba Stehlík. Po prvním poločase Robousy drží vedení. V druhém dějství se Robousy osmělují a k navýšení náskoku jim chybí pouze přesnost. Vytouženého vyrovnání se favorit přece jen dočkal 1:1. O tom, že si Robousy z tohoto zápasu neodvezou ani bod rozhodl přímý kop v závěrečných minutách. Po centru do vápna se Železnice prosazuje hlavou z bezprostřední blízkosti a otáčí zápas ve svůj prospěch.

Nejlepším hráčem Robous byl v obou zápasech Matěj Jína, který si počínal v obraně velmi dobře a i díky jemu odehrály Robousy co se týče skóre přijatelné zápasy. Téměř vymazal nejlepšího střelce soutěže Tomáše Červeňáka ze Železnice. V dalším kole zajíždí žáci Robous na půdu první Milíčevsi, kde je čeká i zápas s třetím týmem z Chomutic.