Rozálie Kuchařová je zlatá a stříbrná z ME dorostu a juniorů

titulka Jičín / Orleáns (Francie) – Dorostenka Rozálie Kuchařová z jičínského oddílu orientačního běhu si z právě ukončeného ME juniorů a dorostenců veze dva cenné kovy a mnoho zkušeností. Vytoužené zlato vybojovala v poslední den šampionátu spolu s juniorkami Vilmou Královou a Veronikou Kubíkovou. Den předtím ve smíšených sprintových štafetách s Honzou Haškem vybojovala skvělé 2. místo. “Měla jsem letecký den, dvakrát jsem letěla přes řidítka, ale povedlo se,” řekla  Rozálie Kuchařová. Na individuálních tratích se Róza postupně zlepšovala. Ve sprintu obsadila 16. místo, na middlu 7. místo a na longu (dlouhé trati) skvělé 4. místo pouze o minutu za stupni vítězů. Česká výprava  veze z mistrovství  celkem osm  zlatých,  pět  stříbrných a tři  bronzové medaile. MS dospělých a juniorů začíná za 14 dní v Litvě.

V souběžně pořádaném MS veteránů obsadil jičínský Svatopluk Antoš v kategorii M50 na sprintu 15., na middlu a longu 13. a ve štafetě  M160 (s defektem) 5. místo. Víc  informací  najdete na  https://www.mtbo.cz/ .