Rusalka s Lubomírem Brabcem v Prachovských skalách

brabec-2 ČESKÝ RÁJ / Prachovské skály  –   Den po dni se blíží datum koncertu, který na úvod festivalu Hudba z ráje 2020 svede dohromady skvělého a zkušeného kytaristu Lubomíra Brabce a mladou sopranistku Karolínu Cingrošovou (do loňska Žmolíkovou).  Už v sobotu 27. června 2020 od 20 hodin  koncert  zazní  na  prostranství pod věží Mnich v Prachovských skalách.  Jak se do Českého ráje  těší  Lubomír Brabec?

„Netěšit se do ráje nejde.  Všichni věříme a doufáme, že se tam dostaneme.  A bude-li to navíc ráj Český, bude to o to krásnější. Navíc v tom Českém jsou i místa pro hříšníky, třeba Pekloves. Ale vážně: Český ráj je nádherný! Mám  ho  prochozený snad celý. Jezdil jsem v něm na kole, pádloval soutěskami Jizery na kajaku a také několik sezón jsem v něm  létal balónem. Takže ho  znám i z ptačího pohledu. Nevím, ze kterého pohledu je krásnější. Je to prostě nádherná část naší země. A o to víc jsem rád, že se  právě tady  pořádá festival Hudba z ráje a pokládám si za čest, že na něm můžu už  podruhé vystupovat.

Lubomír Brabec zná i Prachovské skály, prochodil je  stejně jako všechny naše další skalní oblasti, ať už Drábské světničky, Suché skály, Hruboskalsko nebo Adršpach…

Koncerty měl na nejrůznějších místech zeměkoule, jako první umělec na světě i na pátém světadílu, v Antarktidě. Představil se  ale i v New Yorku, v sídle Newyorské filharmonie ve Fisher Hall,  ve vyprodaném  sále,  který je dvakrát větší než proslulá  Carnegie Hall, koncertoval na palubě plachetnice pro jachtaře. Ve skalách prý ale ještě nehrál a předpokládá, že tam bude skvělá akustika a že je to úžasný nápad.  Ten „má na svědomí“  Karolína Cingrošová (Žmolíková).

„Koncerty pod širým nebem jsou vždycky, a zvlášť u nás, tak trochu sázkou do loterie. Nejvíc záleží na počasí. Když se vyvede, tak je z poloviny vyhráno. Když  se večer ochladí, tak s laděním bývají potíže, ale dá se to zvládnout.  Důležitá je atmosféra. Ta dodá inspiraci jak nám, muzikantům, tak i posluchačům.  Prostě zážitek z koncertu ve skalách bude neopakovatelný.  karolina  Jsou to koncerty, na které se vzpomíná.  Těším se o to víc, že to pro mě  bude po nucené koronavirové přestávce, první vystoupení,“ říká  Lubomír Brabec a dodává : „V Prachovských skalách zazní v  sobotu 27. června stará a španělská hudba.   Ke kytaře patří i hudba Latinské Ameriky. A musím říct, že se už moc těším na zpěvačku Karolínu Cingrošovou a na její podání Rusalky anebo árie O mio babino caro. Karolína zpívá stále lépe a lépe. Sledoval jsem ji nedávno v Janáčkově opeře „Osud“ v televizi a zraje rychleji než víno,  tak se na ni opravdu těším. A myslím, že se můžete těšit také!“

Vstupenky na koncert Lubomíra Brabce a Karolíny Cingrošové v Prachovských skalách je možné zakoupit v MIC v Jičíně na Valdštejnově náměstí, v MIC Sobotka anebo v pokladně Prachovských skal, případně před koncertem na místě. Za deště se koncert koná v Turistické chatě Prachov.

(vž  a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *