Sdružení Český ráj na veletrhu Euroregion Tour

titulka ČESKÝ  RÁJ  /  Jablonec nad Nisou  –  V pátek 10. a v sobotu 11. března se zástupci Sdružení Český ráj, Muzea Českého ráje v Turnově, Střediska ekologické výchovy Český ráj v Sedmihorkách a Regionálního turistického centra Turnov zúčastnili Festivalu zážitků v Trojzemí – Euroregion Tour 2023 v Jablonci nad Nisou. Na veletrhu bylo tentokrát představeno i téma, o kterém se, ač trápí všechny vyhledávané lokality cestovního ruchu, nahlas nemluví, a Sdružení Český ráj ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy téma, jak se chovat, když příroda „zavolá“ a v dohlednu není žádné WC, pomyslně zvedají.

„Jsem ráda, že i návštěvníci vnímají, že je to problém a že se neostýchali seřadit připravené pomůcky, které lidé používají, když si v přírodě odskočí, a to od těch, se kterými si příroda hravě poradí, až po vlhčené ubrousky, které tu zůstanou až do dalších generací,“ komentovala Andrea Stárková ze Střediska ekologické výchovy Český ráj v Sedmihorkách.

euroregion-tour-2023 Návštěvnost veletrhu byla v pátek o něco slabší než v sobotu, přičemž v první den veletrhu přicházeli hlavně studenti a senioři, v sobotu pak i rodiny s dětmi.

„Návštěvníci ve většině případů Český ráj znali, ptali se především na chystané akce, například na oblíbené Staročeské trhy, nebo na tradiční zahájení turistické sezony,“ uvedla ředitelka Sdružení Český ráj Jitka Kořínková.

„Z materiálů se doslova zaprášilo po nově vydané tiskovině Rozhledny v Českém ráji,“ doplnila Petra Holanová, která na stánku zastupovala Sdružení Český ráj.

euroregion-tour-2023-zc3a1stupci-sc48dr02 Během veletrhu se uskutečnil  doprovodný program se sportovní exhibicí, v malém sále si návštěvníci mohli vybrat z pestré nabídky přednášek. V sobotu byl ke shlédnutí také nový dokumentární film Zdeňka Mrkáčka – Jedinečný Český ráj.

„Největším přínosem veletrhů je osobní setkání se zástupci jednotlivých destinací a návštěvníky samotného veletrhu. Rádi doporučujeme i méně známá místa a těší nás, že se jim naše tipy líbí a rádi se do Českého ráje vrací,“ uzavírá Petra Holanová.

V nejbližší době se Sdružení Český ráj chystá na další prezentační akce u nás i v zahraničí:

* 25. března  – Pochod za Rumcajsem,  putování Českým rájem.  Zároveň  bude na nádvoří  Valdštejnského paláce v Jičíně ráno v 9  hodin zahájena jarní  turistická  sezóna

* 29. dubna – zahájení turistické sezony, Turnov

* 1. května – Májová slavnost Jičín

Foto:  P.  Charousek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *