Setkání pastelky se štětcem otevře výstavní sezónu

plakat_4

JIČÍNSKO  – Jičínské muzeum na začátku nového roku představí tvorbu Renaty Štěpánkové a Jiřího Zlatníka. Návštěvníci si budou moci už podruhé prohlédnout jejich společnou výstavu. Oba výtvarníci se znají dlouhá léta: pracovali spolu  v Kulturním domě města Jičína.  Oba výtvarníci představí reprezentativní kolekci svých prací a nechají tak návštěvníky nahlédnout do světa plného barev a snové fantazie. Výstava „Druhé setkání pastelky se štětcem – Renata Štěpánková a Jiří Zlatník “ bude otevřena od 12. ledna do 18. února ve výstavní chodbě jičínského muzea, denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin.

Renata Štěpánková žije a tvoří v Jičíně. V roce 2007 pro sebe objevila techniku kresby pastelkou, která jí učarovala. Sama výtvarnice přiznává, že ji ovlivnila kniha Lewise Carrolla Alenka v říši divů s kouzelnými ilustracemi Johna Tenniela, kterou dostala jako malá k Vánocům. „Když se zasním, čerpám inspiraci z tohoto příběhu a cítím se jako malá holčička,“ říká Renata Štěpánková. Své obrazy pravidelně vystavuje v Jičíně a okolí (Galerie Josefa Bucka ve Vokšicích, Valdštejnská lodžie, Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně, Knihovna v Libošovicích, výstavní prostory Na špejcharu v Bukvici, atd.). V roce 2014 se zúčastnila ART FESTU v Českých Budějovicích. Naposledy vystavovala s Jiřím Zlatníkem v Lomnici nad Popelkou.

Jiří Zlatník se narodil roku 1938 v Praze, odkud se rodina přestěhovala do Jičína. Po absolvování střední průmyslové školy nastoupil do podniku Agrostroj Jičín. Jeho výtvarné nadání mu přineslo nabídku na vytvoření návrhu a posléze i realizaci interiérů školících středisek Agrostroje. K jeho zájmům patřilo hraní amatérského divadla, proto v Hradci Králové absolvoval studium jevištní scénografie a líčení. Od roku 1977 byl ředitelem v Kulturním domě města Jičína. Jiří Zlatník se věnoval především olejomalbám a pastelům. Jeho ilustrace se v minulosti objevovaly v jičínském tisku a doprovázely sborníky Jičín – město pohádky.

J. Schlesingerová, historička umění RMaG v Jičíně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *