Sezona veletrhů je v plném proudu. Jičín nemůže chybět

titulka JIČÍN –   Zima   v  cestovním ruchu je na první pohled tak trochu plonková. Ale zdání klame, právě začátky roků jsou plné plánovaní, představování novinek či zážitků, a také časem setkávání odborníků. Proto se konají veletrhy, tuzemské i zahraniční, zaměřené na turismus.  Nechybí tam ani město Jičín, které představuje svou pestrou turistickou nabídku. Letošní rok je zaměřený na propagaci dvou místních fenoménů:  pohádkového a historického města. Proto nemůže chybět pravděpodobně nejslavnější obyvatel města – loupežník Rumcajs a historická postava s mezinárodním přesahem – vévoda Albrecht z Valdštejna.

Své místo na veletržních pultech mají i top akce a  stálice, jako je letní projekt Prodloužené víkendy.  „Patříme také do Českého ráje a tím  jsme v poněkud specifické situaci,  protože naše turistická oblast se rozkládá na území tří krajů. Proto nás v některých případech turisté najdou na stánku Královéhradeckého kraje, jako třeba na lednovém Go + Regiontour v Brně, někdy se nacházíme na samostatném stánku Českého ráje a pro někoho překvapivě jsme občas také pod křídly Libereckého kraje. A právě náš severní krajský soused sklidil pravděpodobně největší úspěch na každoročně velmi navštěvovaném veletrhu Holiday World, který se konal 21. až 24. února na Výstavišti v pražských Holešovicích. Expozice v podobě komiksu se odlišovala od všech ostatních prezentací a netradičně odkazovala na region,“ přibližuje Jakub Šeps, vedoucí MIC Jičín a  dodává, že  při  doprovodném  programu si návštěvníci také mohli vytvořit náramek z pravé jablonecké bižuterie, nebo se zapojit do soutěže o hodnotné ceny. Ukázalo se také, že i v dnešní době moderních technologií lze prezentovat poutavě a cool a tomu se odolat nedá.

Jičín na veletrzích představují ti nejpovolanější :  profíci z Odboru kultury a cestovního ruchu a z Městského informačního centra Jičín v léty prověřené symbióze. V  těchto dnech je  čeká účast  na Freizeitu  v německém Norimberku,  8. a 9. března  se zúčastní hradeckého Infotouru a o týden později veletrhu Euroregiontour v Jablonci nad Nisou.  Pak už začne  jaro a s  ním čas výletů, cestování a dalších příjemných zážitků.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *