Skautská muzejní noc ke století hořického skautingu

sto HOŘICE  –   Výstavu  ke  sto letům skautingu v Hořicích  v  hořickém  městském muzeu  doplní v pátek  18. října  Skautská muzejní noc od 18 do  23 hodin. Nabídne speciální program pro děti i dospělé. Komentované prohlídky výstavy,  která  mapuje stoletou činnost hořických skautů i současnost českého a světového skautingu, začínají v 18:30 a ve 20:30 hodin, součástí budou povyražení  pro děti, malé i velké.  Po celou dobu se navíc  uskuteční skautské workshopy v uzlování nebo v  první pomoci.  Odvážlivci se budou moci vydat na strašidelnou stezku do sklepa a ulovit si tak bobříka odvahy. Mobilní telefony rozhodně nejsou zapovězeny, naopak je návštěvníci využijí při lovu pokladu pomocí QR kódů. Zatím se mnoha lidem nepodařilo truhlu s pokladem otevřít, její bohatý obsah může tedy čekat právě na vás.  K nahlédnutí budou také všechny kroniky a další dobové písemnosti skautského střediska. Ty se běžně nevystavují, sloužily ale jako podklady k velké časové ose, která dominuje zadní stěně Štorchovy síně.

V 19 hodin se bude v Multimediálním sále v 1. patře muzea promítat nový dokumentární film České televize v režii Olgy Malířové Špátové “Jednou skautem, navždy skautem”. Zachycuje  současnost  českého  skautingu  a  jeho  v  dnešní době  tolik  potřebných ideálech a hodnotách. Film je mimo jiné věnován dvěma významným českým skautům – Jiřímu Stránskému a Jiřímu Navrátilovi. Projekce se zopakuje ve  21 hodin.

V případě příznivého počasí bude na dvorku muzea zapálen oheň. Ač to není skautským zvykem, bude to oheň opékací, takže buřty si vezměte určitě s sebou.

Výstava ke století  hořického skautingu  zůstane  v  Městském  muzeu v Hořicích do 20. prosince.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *