Školy, testy, sportoviště a trhy po uvolnění části restrikcí

imgp8572 JIČÍN  –   Krizový štáb ORP Jičín ukončil svou práci,  na jeho koordinaci s krajem ve Stavu pandemické pohotovosti navázala stálá městská  pracovní skupina.  Ta v minulém týdnu projednala  mj. návrat dětí a žáků do škol a jejich povinné testování, otevření sportovního areálu i dětských hřišť a také zahájení farmářských trhů v Jičíně. Návrat  předškoláků do mateřských škol  a nejmladších žáků do základních škol se obešel bez větších komplikací.  Sportovní zařízení města Jičín otevřela sportovní areál, ovál a venkovní sportovní hřiště. Individuální sport i tréninky jsou možné. Zástupci sportovních klubů byli informováni o otevření a o nutnosti dodržovat mimořádná opatření Vlády ČR. Otevřela se také dětská hřiště. I tam je  nutné dodržovat  zvýšenou opatrnost a Pravidla 3 R. Upomínají na ně i informační plakáty,  které tam vylepili strážníci městské policie.

Děti předškolních ročníků a děti rodičů pracujících v IZS se vrátily do mateřských škol, základní školy rotačním způsobem navštěvují ti nejmladší žáci. Školy v Jičíně se na příchod dětí a žáků připravovaly. Zaměstnanci asistují při  povinných testů  v pondělí a ve čtvrtek. Dosavadní záchyt dětí a žáků pozitivních na covid-19  je naprosto minimální.  Zřejmě ve čtvrtek 22. dubna bude město distribuovat další testy do škol v rámci obce s rozšířenou působností. Půjde opět o testy dodané od Správy státních hmotných rezerv.

V minulém týdnu se uskutečnily farmářské trhy. Konaly se ve středu, v pátek a v sobotu na tradičních místech. Zájem prodejců byl kvůli špatnému počasí spíš nízký, i tam by ale občané měli dodržovat Pravidla 3 R.  Tržní stánky jsou rozmisťované s třímetrovými rozestupy.

Snižuje se obsazenost Oblastní nemocnice Jičín a v současné době je covid-19 na ústupu. V první polovině dubna klesla obsazenost přibližně na padesát procent. Díky tomu mohla nemocnice  zrušit i některá covidová lůžka.  K 11. dubnu bylo do Královéhradeckého kraje distribuováno 121 000 dávek vakcín, z toho 112 500  bylo  vyočkováno  a  k tomuto datu mělo kompletní očkování za sebou přibližně 33 tisíc občanů našeho kraje.

(jj a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *