Slušní a poctiví lidé ještě nevymřeli

imgp2763_0 JIČÍNSKO  –   V pátek 11. ledna před jedenáctou hodinou dopolední se na tísňovou linku 158 obrátila silně rozrušená třiašedesátiletá žena.  Policistům oznámila, že jí někdo v nestřeženém okamžiku v jednom z nákupních center v Jičíně sebral  z nákupního košíku dámskou tašku, ve které měla 260 tisíc korun. Policisté po přijetí oznámení neprodleně vyrazili na místo události. Po chvíli k velké radosti všech zúčastněných zjistili, že uvedenou tašku ponechala žena i jednoho z nákupních regálu a odešla pryč.  Tam ji také odloženou našla neznámá žena, která ani na chvíli nezaváhala a tašku odevzdala na recepci nákupního centra.

Policie ČR tímto děkuje poctivé nálezkyni za příkladné chování při nálezu cizí věci. S potěšením můžeme konstatovat, že slušní a poctiví lidé ještě nevymřeli.

V případě, že si nalezenou věc nepatrné hodnoty ponecháte pro sebe, můžete se dopustit trestného činu podle § 254 trestního zákona „Zatajení věci“.

Ten mimo jiné říká: „Kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti“.

nprap. Aleš Brendl 14. ledna 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *