Souboj o umístění v parkuru Poháru Českého ráje byl napínavý

titulka JIČÍNSKO  –   V sobotu 3. července  jsme v Jezdeckém Centru Jičín sledovali další napínavý souboj o umístění v seriálu parkurových závodů – Pohár Českého ráje 2021. V kategorii HOBBY si upevnila vedoucí pozici Jitka Kulhánková z JK Robousy, ale o to zajímavější jsou další pozice ! Perfektními výkony v ZZ a ZM soutěži se na druhou příčku dostala Justýna Brixi z domácího JC Jičín, 3. místo nyní drží Eliška Brixí z JK Sobotka, 4. pozici má Kateřina Pavlásková, reprezentující domácí JC Jičín, 5. místo teď patří Tereze Topolové z JK Kvapol Lestkov. Jenomže až do 10. místa jsou bodové rozdíly minimální a jezdci Nikola Ziegelheimová, Anastazie Osolodčenko, Farská Michaela, Michaela Trojanová či Petra Poláčková mají reálnou šanci na první příčky.

Ještě napínavější bitva o umístění probíhá letos v kategorii JUNIOR (jezdci do 21 let), kterou v tuto chvíli vede Simona Engelová z JC Jičín, s náskokem tří bodů na dalšího domácího jezdce Matyáše Brixiho. Vítěz této kategorie v roce 2020 po bodově průměrném prvním kole zabral a ve finále bude chtít určitě obhajovat loňské zlato. O bod méně má  třetí umístěná Kristýna Kalibánová z JK Brandýs nad Labem, pouhé tři body za ní se drží Tereza Kafková z JK Tůně a na ní zase tři  body ztrácí teď  na páté  příčce umístěná Michaela Zapletalová z LUKE Václavice. Ovšem ze šesté a sedmé pozice budou místa na bedně atakovat jezdkyně Lankašová Leontina a Ella Staňková, které obě určitě budou chtít zopakovat umístění ze sezon 2019 a 2020.

Zajímavá situace nastala v kategorii SENIOR, kde se vytvořily bodově téměř shodné dvojice, které ve finále znamenají přímé souboje o jednotlivé příčky. První místo s 82 body v tuto chvíli drží Jaroslava Špurková z JC Údolí Bakovského Potoka, s 81 body za ní je Martina Formanová z TJ Krakonoš Trutnov- tedy přímý souboj o zlato. 64 bodů má Andrea Fingerhutová z TJ Rohan Zdice, 62 bodů má domácí jezdec z JC Jičín Petr Pazderka – to znamená souboj o třetí příčku. Kateřina Jindrová z JK Podhorní Újezd má nyní 49 bodů a za ní s 47 body je Zuzana Odvárková z JK Údrnice – další přímý souboj o 5. místo.

FINÁLE  18. září  2021  přinese zatím nejnapínavější souboj o umístění v celé  čtyřleté historii tohoto seriálu závodů ! BUĎTE S NÁMI U TOHO !

FOTOGALERIE : https://toom7.rajce.idnes.cz/Parkurove_zavody_3._7._2021…/

D. Kotlář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *