Srpnové výzvy z Turbázy! Poletíme?, Hudba Praha Band, Xavier Baumaxa

13-8-poletime PRACHOV  / Turistická chata  –   Kulturní  sezóna  2021   v Turistické chatě  Prachov dál  pokračuje pod  společným názvem Turbáza jede.  13. srpna  s brněnskou kapelou Poletíme?  Skupina dobře vypadajících mužů hrající original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu. Žádné zvuky nástrojů co neexistují, žádné texty o věcech, co se nestaly, anebo nikdy nestanou. Jemné, přesto vulgární, přízemní, leč nad věcí, smutné, přeci veselé, sladké, přesto hořké. Respekt to Waldemar Matuška, Voskovec a Werich, Jiří Šlitr a Semafor, Ivan Mládek, Divadlo Sklep a Jára Cimrman.

21-8-hudbaprahaband 21. srpna Hudba Band Praha :  charakteristický souzvuk kytar bratří Zatloukalů, zakládajících členů skupin Jasná Páka a Hudba Praha, doplněný dunivou basovou kytarou Jirky Jelínka je zárukou původního soundu kapely. Sestavu doplňují frontman Zdeněk Hnyk, bubeník Tomáš Stloukal, vokalistka Lucie Lu Jandová, Míša Šponar-Fojtová a Jarmila Jamajka Koblicová, která byla dlouholetou oporou Hudby Praha a v současné době se zotavuje z následků vážné nemoci. Na saxofon hraje Jakub Douda.   Hudba Praha Band  nabídne největší hity Jasné páky a Hudby Praha jako Zákon o zachování energie, Špinavý záda, Pal vocuď, Cizej chlap, Holka Tonka, To tak, Marihuana, Máma táta, Můry, Lunapark …  Aktuální turné má název Quo vadis homine

29-8-xavierbaumaxa 29. srpna  Xavier Baumaxa  :  Xavier Baumaxa, vlastním jménem Lubomír Tichý je litvínovský písničkář a kytarista. Než se vydal na sólovou dráhu, působil v kapelách V.M.H. a Faulnamusic. Jeho projev je založen na slovních hříčkách, parodiích na různé hudební styly a zpěváky a popkulturních odkazech. Písně jsou prokládány minimalistickou poezií ukrajinského básníka Em Rudenka.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *