Starší žákyně se na Mistrovství České republiky neztratily

dsc_1309-2-1 HRADEC Králové / Jičín  –  Šestým místem zakončily starší žákyně letošní sezonu na turnaji o mistra ČR v Hradci Králové.  I když ambice byly vyšší, jičínské mladé basketbalistky se rozhodně na Mistrovství neztratily. „Vždyť jen samotný postup do extraligy byl úspěch a navíc se děvčata dostala až do osmičlenné basketbalové skupiny, ve které si to rozdaly o Mistra České republiky ve dvou skupinách. Ve skupině A to byla Slovanka Praha, Hradec Králové, Ostrava a Jičín, druhou skupinu tvořil HB Basket Praha, USK Praha, Kralupy nad Vltavou a tým ze západu Čech, celek Karlových Varů,“ říká trenér Richard Urban.  Jičínská děvčata zahajovala se Slovankou Praha. „Úvodní čtvrtina byla vyrovnaná, ve druhé holky zabraly a utekly soupeřkám až na poločasových 16 bodů. Po přestávce pražské basketbalistky třemi slepenými trojkami poslaly jičínský tým do kolen a ten už se nedokázal zvednout. Celková prohra o čtyři  body mrzí a ve své podstatě určila postup ze skupiny. Ve večerním utkání proti Ostravě navyšovala naše děvčata od vyrovnaného poločasu náskok až na konečných 35 bodů a zvítězila,“ dodává trenér Urban.

O všem tedy rozhodl druhý den a zápas s Hradcem Králové.  Za určitých okolností by jičínským děvčatům  stačilo vyhrát o čtyři body a postupovala by společně s Hradcem do bojů o medaile. „Celý zápas se nesl v duchu obrovského nasazení a družstva se střídala ve vedení. Nakonec  naše hráčky prohrály o devět bodů. V bojích ve skupině o umístění 5. – 8.  nejprve děvčata porazila celek Karlových Varů a v boji o páté místo odešla se sklopenou hlavou. V zápase s loňským mistrem HB basket Praha  už došly v závěru síly a Jičín tak celkově obsadil  6. místo. Naše holky hrály velice pohledný basketbal a rozhodně nezklamaly. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je velice tenká a tentokrát jsme to byli my, kteří tahali za kratší provaz,“ přibližuje klání R. Urban.  Družstvo, které bylo na pátém Mistrovství republiky (Litoměřice, Jičín, Ostrava, Praha a Hradec Králové), v této sestavě končí. Dívky odcházejí studovat a vesměs budou ve hře pod bezednými koši pokračovat v jiných klubech.

„Takže holky, přeji vám jako trenér, mnoho úspěchů ve sportu a v osobním životě a věřte, byl jsem na vás hrdý a bylo mi ctí vás trénovat!“ vyznává se trenér Richard Urban.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *