Štěpánka hostila krajský přebor v přespolním běhu

dav MLADÁ   BOLESLAV   /   Jičín   –   Už  86. ročník  Běhu Štěpánkou v Mladé Boleslavi se konal v sobotu 23. března a i letos byl tento závod veden zároveň jako přebor Libereckého krajského atletického svazu v přespolním běhu. Do prostředí krásného lesoparku nedaleko centra města  přijeli nejen závodníci z našeho kraje, ale také běžci a běžkyně z jiných regionů. Každá kategorie se proto vyhlašovala zvlášť jako Běh Štěpánkou a zvlášť jako krajský přebor. Atletický oddíl AC TJ Jičín reprezentovalo dohromady 32 dívek a 14 chlapců.   Mistrovsky zvládla svůj závod juniorka Gabriela Veigertová. Svěřenkyně Luby Pokorného ml. nechala na tříkilometrové trati za zády celé startovní pole  (které bylo složené z žen, juniorek a dorostenek) včetně české mládežnické reprezentantky na 800 metrů Denisy Folkové. Zvítězila časem 11:02. Velmi dobře si vedl také její tréninkový parťák Jakub Krabec. Ten mezi dorostenci na stejné distanci doběhl do cíle čtvrtý časem 10:27, v přeboru to byla bronzová medaile.

Další úspěšné starty jsme zaznamenali mezi žákyněmi. V závodě starších žákyň (dva kilometry) si výborně vedly celkově čtvrtá Veronika Suchardová (v přeboru kraje bronzová) a těsně za ní doběhla  Barbora Plevová. Obě dívky vede  Vlastimil Jenček. Největší počet závodnic z našeho oddílu (ze skupiny Miroslava Hnáta a Adama Zikmunda) jsme nasadili v kategorii mladších žákyň, které běžely jeden kilometr. Z celkového počtu pětasedmdesáti závodnic si nejlépe vedla Aneta Rajmová, která vybojovala bronzovou medaili v rámci kraje, v absolutním pořadí byla pátá. Obdobně se závod vydařil  Eleně Brožkové (desátá celkově, šestá v krajském přeboru).

Neméně pěkné výkony byly k vidění mezi nejmladšími atlety z přípravky.  Ta přijela v doprovodu trenéra Jiřího Kotláře. Lukáš Hanč doběhl druhý v závodě nejmladších kluků do sedmi let. Matěj Havelka zase třetí při závodu o něco starších kolegů do devíti let. Mezi jedenáctiletými hochy se pak prosadil o rok mladší Jáchym Bohuňovský, ten doběhl devátý. Ani holky z přípravky se nenechaly zahanbit a skvěle běžely, hlavně ty v kategorii do jedenácti let. Čtvrtá skončila Terezie Zichová, pátá Anna Hančová a osmá Nikola Jenčková.

Celý závod doprovázelo nádherné slunné počasí a organizátoři z boleslavského oddílu zvládli přípravu i průběh závodu na výbornou. Přesně za týden se koná na stejném místě mistrovství ČR v přespolním běhu mládežnických kategorií. Nezbývá než popřát pořadatelům podobně vydařenou akci a našim atletům a atletkám další krásné sportovní zážitky.