Stříbro a bronz pro jičínské judisty z Poháru nadějí

titulka OLOMOUC  /  Jičín  –    Uplynulou sobotu se v olomoucké sportovní hale uskutečnil Pohár nadějí v kategoriích dorostu U 18 a juniorů U 23.  Na tatami se představilo na 270 dorostenců a juniorů nejen z ČR, ale i z Polska, Rakouska a Slovenska.  Ke svému prvnímu startu v roce 2020 byl připraven i trojlístek jičínských judistů pod vedením trenéra Michala Vaníčka. Svou premiéru v kategorii dorostenců do 55 kg si odbyl František Egrt, v téže věkové kategorii do 66 kg se představil Martin Ptáček a v kategorii juniorů do 66 kg Tadeáš Čeřovský. Naší největší nadějí byl Tadeáš, který v loňském roce zůstal jen  fb_img_1580032184132  krůček od medaile na Mistrovství ČR, jak v kategorii juniorů, tak v kategorii seniorů. Tadeáš nezklamal a po třech vítězných utkáních jej zastavil až ve finále spornou technikou v golden score Kaulfus z Judo Ústí nad Labem, loňský mistr ČR juniorů.  V kategorii dorostenců mile překvapil František Egrt, který v úvodním zápase sice podlehl pozdějšímu vítězi této kategorie Moravíkovi z Judo Česká Lípa, ale v opravných bojích čtyřikrát  zvítězil a zaslouženě získal bronzovou medaili.  Martinu Ptáčkovi se bohužel nedařilo, prohrál v 1. kole a do opravných bojů už nezasáhl.