Stříbro a bronz z Českého poháru pro jičínské borce

img_2276 CHOMUTOV / Jičín –  V chomutovské městské sportovní hale se o víkendu uskutečnila Mezinárodní Velká cena Chomutova jako součást seriálu Českého poháru v kategorii staršího žactva a dorostu. Na tatami se představilo na 540 mladých judistů nejen z ČR (mezi nimi i šest jičínských nadějí), ale i zahraniční naděje ze Slovenska a SRN.  Z jičínských judistů  se nejvíc dařilo Zdeňkovi Venclů v kategorii starších žáků do 42 kg. Zdeněk, i přes nedávný čtrnáctidenní tréninkový výpadek zapříčiněný nemocí, podal vynikající výkon a s bilancí čtyř vítězství a jedné porážky získal vynikající druhé místo. Na cestě do finále porazil i dva přeborníky ČR z let 2015 a 2016.  „Ve finálovém utkání Zdeňkovi bohužel citelně docházely síly a zápas tak dospěl do golden scoore. V něm se štěstí přiklonilo na stranu jeho soupeře, který zvítězil technikou kouchi gari,“ přibližuje Milan Letošník za SKP Judo Jičín.

V kategorii starších žáků + 73 kg se představil Tomáš Kulhánek. Patřil k velkým favoritům této hmotnostní kategorie. Ve druhém zápase se ale  dopustil chyby, kterou jeho soupeř využil a odsunul tak Tomáše pouze k boji o bronz. Tam už nezaváhal a s přehledem vybojoval bronzovou medaili.  V kategorii dorostu do 60 kg podal solidní výkon Tadeáš Čeřovský, který sice obsadil až deváté místo, ale ve všech svých utkáních dokázal své soupeře ohrozit bodovanou technikou.

Ostatním jičínský nadějím se už tolik nedařilo. Starší  žák Patrik Svoboda v kategorii do 55 kg podlehl v prvním kole, stejně tak jako dorostenci Jakub Šimek do 55 kg a František Bartoš do 73 kg.

(ML a red)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *