Svatebčané i vozíčkáři se na Valdštejn dostanou bezpečněji

hdr HRAD VALDŠTEJN / Český ráj – Lesní  silnice  na hrad Valdštejn byla po rekonstrukci  opětovně zpřístupněna. Opravu bezmála tříkilometrové Valdštejnské lesní cesty mezi částí města Pelešany a hradem zajistil státní podnik Lesy České republiky za více než 7 milionů korun. Tuto cestu obvykle využívají svatebčané, kteří míří na hrad Valdštejn, ale také cyklisté a chodci. Stavbaři ji uzavřeli 1. října letošního roku a znovu zpřístupnili o dva měsíce později. „Díky novému asfaltovému povrchu se nyní na hrad dostanou i vozíčkáři. Cesta je také bezpečnější, protože už turisty neohrožují poškozené nebo hnilobou napadené stromy či suché větve,“ řekl liberecký krajský ředitel podniku Lesy ČR Ludvík Řičář. Stavbaři obnovili také propustky, vybudovali prostor pro skladování dřeva a doplnili pískovcové dlažby.

E. Jouklová, tisková mluvčí Lesy ČR

6 komentářů u „Svatebčané i vozíčkáři se na Valdštejn dostanou bezpečněji

 1. :-(

  Že do Železnice povede asfaltová cyklostezka chápu. To má logiku. Ale proč v srdci Českého Ráje na Valdštejn?

  1. VaW Autor příspěvku

   Vstupuji do diskuse za redakci DZ. Komunikace na Valdštejn- to je asfaltová lesní silnice už léta. Kdo to tam trošku zná, tak ví, že to nelze srovnávat. Jde o jedinou přístupovou cestu hlavně pro lesníky, svatebčany a zásobování hradu ve velmi členitém terénu. Právě proto ji opravovaly Lesy České republiky. Dá se tam vjet jen se zvláštním povolením od lesáků. Jinak by, samozřejmě, mohli lesníci, zásobovači a svatebčané využívat i helikoptéru, to je logické, zkusme jim to doporučit a navrhněme jim původní cestu zrušit.

 2. rudla

  Ano, je to úplně něco jiného. Český ráj a cesta do Železnice kolem bývalého smeťáku, to se přece nemůže srovnávat. Škoda, že Lesy ČR nevědí, že v Jičíně je odborník na lesní cesty pan učitel Havel. Ten by jim tam vyfrknul něco ekologickýho, za pár kaček. Pokud tedy zase nezměnil názor.

  1. Filip J.

   ‚Rudla‘ je typickou ukázkou pokleslosti maloměstské diskuze v Jičíně. Znalosti nulové, vůle chabá, ale touha po poplivání chytřejšího veliká.

 3. Dan

  Proč by rušili cestu. Ta byla dobrá. Jezdím tudy Tour de biere. S cestou do Železnice se nedala srovnat. K Železnici je jen bahno. Asi lesáci neměli za co utratit peníze.Valdštejn je v CHKO?
  Havel je učitel? Já myslel podnikatel. Asi projektant. Pro město projektuje autobusové nádraží. I lesní cestu do Železnice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *