Svátky a silvestrovské oslavy: rvačky, krádeže, prevence

ilustrac-obr

JIČÍNSKO –  V okrese Jičín policisté evidovali v čase vánočních svátků a silvestrovských oslav celkem 15 trestných činů a 59 přestupků. Mimo to policisté vyjížděli na početná oznámení od občanů, které řešili na místě. Nejčastěji se jednalo o nahlášení rvaček, výtržností  nebo narušování občanského soužití. Nechyběli ani majetkové krádeže. Navíc čtyři hříšníci řídili auta pod vlivem alkoholu a drog. O vánočních svátcích a v silvestrovském čase  řešili jičínští dopravní policisté celkem 17 dopravních nehod, při kterých se lehce zranilo šest osob. V jednom případě dechová zkouška prokázala u viníka alkohol. V porovnání s loňským rokem počet dopravních nehod  stoupl o dvě kolize.  Nehody si naštěstí nevyžádaly žádné oběti na životech a ani těžká zranění. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na hodnotu přesahující 860 tisíc korun.

Občané se ve svátečních dnech  mohli setkat i s větším počtem nasazených policejních hlídek, hlavně  na místech se zvýšenou koncentrací osob.

Dvojí vloupání do bytu v Újezdu pod Troskami policisté objasnili

JIČÍNSKO  – Jičínským kriminalistům se krátce před koncem loňského roku podařilo objasnit dva případy krádeže, ke kterým mělo dojít v  září loňského roku  v  Újezdu pod Troskami. Osmnáctiletý muž  tam měl ve dvou případech vniknout do jednoho z obývaných bytů, kde ukradl spotřební elektroniku a sportovní obuv. Svým jednáním  tak měl způsobit celkovou škodu přesahující 12 tisíc korun. Muž je  teď obviněný z porušování domovní svobody, z krádeže a poškození cizí věci. Za mřížemi může zůstat až tři roky.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *